Futbalová Myjava s poriadnou ranou: Pokuta 75 tisíc a preradenie do nižšej súťaže!

Logo Slovenského futbalového zväzuLogo Slovenského futbalového zväzu Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) vo štvrtok potrestala klub Spartak Myjava peňažnou pokutou 75 000 eur a preradením A-tímu "kopaničiarov" do štvrtej najvyššej slovenskej súťaže. Myjavský klub sa môže proti tomuto rozhodnutiu odvolať.

Klub dostal trest za to, že odstúpil z Fortuna ligy uprostred sezóny 2016/2017 i za ďalšie disciplinárne prehrešky. "DK SFZ rozhodla v prípade klubu Spartak Myjava, keďže išlo o závažné porušenie viacerých predpisov, či už sú to stanovy, súťažný poriadok, rozpis republikových súťaží aj disciplinárny poriadok, že mu uloží pokutu 75.000 eur a preraďuje A-mužstvo dospelých do 4. ligy," povedal tlačový hovorca SFZ Juraj Čurný.

Hovorca Slovenského futbalového zväzu Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR

Podnet na DK podala Únia ligových klubov, ktorá navrhla pre klub sankcie na hornej úrovni sadzby disciplinárneho poriadku SFZ a zaradenie A-mužstva Myjavy v sezóne 2017/2018 do štvrtej najvyššej súťaže. "DK rozhodovala na základe podnetu Únie ligových klubov (ÚLK), pretože jedine disciplinárka v podstate môže v tejto veci rozhodnúť. DK to riešila od januára, odkedy sa zbierali stanoviská, ÚLK doplnila svoj podnet a k veci sa vyjadrila aj Myjava, no a dnes padlo toto rozhodnutie. Na dnešnom zasadnutí sa zúčastnilo desať z jedenástich členov DK a rozhodnutie prijali jednohlasne," pokračoval Čurný.

Vedenie Spartaka Myjava má teraz sedem dní na to, aby sa voči rozhodnutiu odvolalo, inak vojde trest do platnosti. "Ak sa odvolá, nastupuje klasický proces. V prvej fáze sa tým zaoberá samotná DK, ktorá má možnosť vyhovieť odvolaniu, zmeniť svoje rozhodnutie, alebo nevyhovieť. V prípade, že nevyhovie, automaticky to postupuje Odvolacej komisii SFZ."

DK pri rozhodnutí pristúpila k vyššej pokute, ako uvádza štandardne disciplinárny poriadok SFZ, v ňom je rozpätie do výšky 50.000 eur. "Je tam však aj paragraf 39, ktorý hovorí, že v prípade závažného porušenia predpisov môže DK ísť aj nad tento rámec," dodal Čurný.

Myjava sa rozhodla odhlásiť z ligy koncom decembra a 2. januára to potvrdila ÚLK. Kopaničiarom patrilo po jesennej časti 6. miesto, keď mali po 19 kolách na konte 26 bodov. Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) na svojom januárovom zasadnutí rozhodlo, že jarná časť aktuálnej sezóny najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bude mať jedenásť účastníkov. Po vystúpení Spartaka Myjava z prebiehajúcej sezóny Fortuna ligy budú jeho zápasy z jesene anulované, v platnosti však zostávajú všetky góly i kartové tresty hráčov ostatných tímov v týchto stretnutiach. Spartak sa v zmysle platného Súťažného poriadku SFZ stáva prvým a jediným zostupujúcim klubom z Fortuna ligy v sezóne 2016/17. Únia tvrdí, že na základe právnej analýzy Spartak odstúpil zo súťaže neplatne, čím závažne porušil predpisy ÚLK a SFZ.

Viac o téme: Spartak Myjava SFZ Slovenský futbalový zväz
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články