Vrchol slovenského lyžovania sa blíži: Niečo špeciálne? Budem robiť to, čo vždy!

Petra Vlhová na trati počas obrovského slalomu žien na MS vo švajčiarskom St. Moritzi
Petra Vlhová na trati počas obrovského slalomu žien na MS vo švajčiarskom St. Moritzi

ST. MORITZ - Tréner Livio Magoni jej pred štvrtkom prízvukoval, že má na najlepšiu desiatku a slovenská zjazdárka Petra Vlhová jeho prognózu splnila.

"Čo viac si želať ako byť do desiateho miesta v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta? Pred touto sezónou by to asi nikto nepovedal," uviedla Petra Vlhová, ktorá bola v tejto zime ôsma aj v "obrákoch" Svetového pohára v rakúskych strediskách Sölden a Semmering. "Viem, že mám ešte rezervy, ale postupne sa k tým najlepším približujem. Medailové pódium v obrovskom slalome je blízko, ale zároveň ešte veľmi ďaleko. Podstatné je, že mám na to. Treba mi ešte viac trénovať a potom to pôjde," odhodlane vraví Vlhová. Zverenka Livia Magoniho nezabudla poďakovať celému svojmu tímu na čele s hlavným trénerom za to, že sa tak výrazne zlepšila v obrovskom slalome. "Som šťastná, keď tréner je šťastný. Všetci v tíme robia pre mňa maximum a to si veľmi vážim. Posúva ma to dopredu."

Petra Vlhová má teraz jeden deň na to, aby sa v hlave aj na lyžiach prepla z obrákových oblúkov na tie slalomové. A v nich patrí už od vlaňajška do absolútnej špičky. Šieste miesto v štartovnej listine Svetového pohára jej zaručuje výhodné štartovné číslo do sobotňajšieho slalomu, ktorý bude z pohľadu slovenského lyžovania vrcholom majstrovstiev sveta v St. Moritzi. Okrem Vlhovej bude adeptkou na medailové umiestnenie aj jej skúsenejšia a v slalome stále úspešnejšia kolegyňa, druhá žena aktuálneho poradia SP Veronika Velez-Zuzulová.

"Momentálne som dobre naladená a určite sa čo najlepšie pripravím na sobotu. Trochu mi to potrvá, kým sa v hlave prepnem, ale vyspím sa, svitne nový deň a s ním aj nový cieľ. V piatok budem mať  tréning a v sobotu preteky. A či urobím v príprave niečo špeciálne? Nie, robiť budem to, čo vždy. Ak v pretekoch podám výkon, na ktorý mám, budem spokojná," uviedla Vlhová v súvislosti so sobotňajším slalomom Vlhová. 


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA