Dojemná rozlúčka vicemajstra sveta: Večer v Spišskej Novej Vsi patril legende

Vicemajster sveta Ľubomír Vaic sa v Spišskej Novej Vsi rozlúčil s kariériouVicemajster sveta Ľubomír Vaic sa v Spišskej Novej Vsi rozlúčil s kariériou Zdroj: hksnv.sk

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Vaic sa v sobotu rozlúčil s aktívnou hráčskou kariérou. Jeho posledným zápasom bolo tretie štvrťfinále play-off Budiš I. ligy vo farbách rodnej Spišskej Novej Vsi proti Michalovciam. Spišiaci v ňom prehrali 3:4, celú sériu hladko 0:3 a sezóna 2016/2017 sa pre nich skončila.

Držiteľovi striebra a bronzu z MS pripravili organizátori duelu príjemné prekvapenie - rozlúčky s aktívnou kariérou sa okrem celej jeho rodiny zúčastnili aj jeho dvaja výborní kamaráti Miroslav Lažo a Andrej Podkonický.

"Nič som netušil, akurát včera mi volal kamarát Igor Tóth, ktorý mi povedal, že nemôže pricestovať a veľmi ho to mrzí. Takže trošku mi naznačil, že niečo sa chystá. Až vtedy som začal čosi tušiť, ale vôbec som nevedel o čo ide. Som veľmi rád, že je tu celá moja rodina, Andrej Podkonický aj Miro Lažo, dvaja veľmi dobrí kamaráti, s ktorými som si vynikajúco rozumel na ľade aj mimo neho," povedal Ľubomír Vaic po svojom poslednom súťažnom zápase v kariére.

Ľubomír Vaic dostal na pamiatku symbolicky dres s logami všetkých klubov, za ktoré v kariére nastúpil. "Tento dres bude visieť na nejakom čestnom mieste a bude mi pripomínať všetky kluby, v ktorých som hrával," pokračoval dojatý odchovanec spišskonovoveského hokeja.


Nenechajte si ujsť MS mladíkov do 18 rokov, v Poprade a Spišskej Novej Vsi! Lístky si môžete zakúpiť priamo TU!


Svoju seniorskú kariéru odštartoval už ako 16-ročný v extraligovom Poprade. Po dvoch sezónach prestúpil do Košíc, s ktorými v devätnástich rokoch získal svoj prvý majstrovský titul. V tom istom roku ho draftoval klub NHL Vancouver Canucks v deviatom kole z 227. miesta, za ktorý neskôr odohral spolu 9 zápasov profiligy. Jediný presný zásah v NHL dosiahol 1. novembra 1997 v dueli proti Pittsburghu, keď prekonal legendárneho amerického gólmana Toma Barrassa. Okrem toho pôsobil v Magnitogorsku, Vsetíne, Liberci, Slovane Bratislava, Berlíne, Lappeenrante či vo švédskej druhej najvyššej súťaži.

Ľubomír Vaic nastúpil v najcennejšom drese Slovenska dohromady na 72 stretnutí a dosiahol v nich 7 gólov. V roku 2000 sa v ruskom Petrohrade pričinil o prvú medailu pre Slovensko v elitnej kategórii MS. Okrem petrohradského striebra má v zbierke aj bronz z Helsínk o tri roky neskôr.

Kariéru ukončil v doma - v Spišskej Novej Vsi. "Som veľmi vďačný za to, že som mohol hrávať hokej tak dlho a profesionálne sa ním živiť 24 rokov, čo je parádne číslo. Nikdy som nemal predstavu, že to potiahnem takmer až do štyridsiatky. Začínal som v Spišskej a aj tu končím," dodal Ľubomír Vaic.

Viac o téme: Miroslav Lažo Ľubomír Vaic Andrej Podkonický HK Spišská Nová Ves Budiš I. liga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hksnv.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články