VIDEO Baška mal blízko k obhajobe triumfu: Súperi ma vytlačili, skoro som spadol!

Erik Baška
Erik Baška

BRUSEL - Slovenský cyklista Erik Baška neobhájil triumf na piatkovej klasike Handzame Classic na severozápade Belgicka. Vlaňajší šampión obsadil na 193-kilometrovej trati z Bredene do Kortemarku konečné 12. miesto. Z triumfu sa v hromadnom špurte tešil Nór Kristoffer Halvorsen zo stajne Joker-Icopal.

"Preteky sa vyvíjali veľmi dobre, tímovo sme cítili silu. Posledný kilometer som mal dobrú pozíciu, ale potom som skoro dvakrát spadol, keď ma súperi vytlačili spoza kolesa tímového kolegu Pascala Ackermana, a ja som musel ísť na brzdy. To znamenalo koniec, keďže ďalej sa už do špurtu nedalo zapojiť," napísal Baška na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti Facebook.

Druhého slovenského zástupcu v pelotóne Martina Velitsa (QuickStep-Floors) klasifikovali na 83. mieste.

Handzame Classic - výsledky:

1. Kristoffer Halvorsen (Nór./Joker-Icopal) 4:15:31 h, 2. Adam Blythe (V.Brit./Aqua Blue Sport), 3. Kenny Dehaes (Belg./Wanty Groupe - Gobert), 4. Baptiste Planckaert (Belg./Kaťuša-Alpecin), 5. Andre Looij (Hol./Roompot-Nederlandse Loterij), 6. Roy Jans (Belg./WB Veranclassic Aqua Protect),... 12. Erik BAŠKA (SR/Bora-Hansgrohe) - všetci čas ako víťaz, 83. Martin VELITS (SR/QuickStep-Floors) +4:15


Tagy: Erik Baška Handzame Classic Bora-Hansgrohe

Zdroj:
TASR
Foto:
bora-hansgrohe.com; video: Youtube

DISKUSIA