Čo robila Šarapovová počas dištancu? Vypila som viac alkoholu ako kedykoľvek predtým!

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

BRATISLAVA - Ruská tenistka na sklonku trestu za porušenie antidopingových pravidiel Maria Šarapovová si nútenú prestávku trvajúcu 15 mesiacov užila, dištanc mal aj svetlé stránky.

"Vlani som vypila oveľa viac alkoholu ako kedykoľvek predtým. Konečne som totiž mala spoločenský život!" vyhlásila Šarapovová pre Vogue.

Trest pre niekdajšiu líderku singlového renkingu nevyvolal iba sympatie na jej adresu. Držiteľka kariérneho Grand Slamu sa ohradila proti tvrdeniam, že je arogantná, sebecká či chladná: "Trávim v šatni iba úplne nevyhnutný čas. Mám totiž ďalší život, rodinu, priateľov. Rešpektujú ma pre to, čo robím na kurte. Pre mňa to má väčší význam, než byť príjemnou babou v zázemí."

Šarapovovú suspendovali do 25. apríla 2017 vrátane za meldónium, ktoré brala desať rokov a nevšimla si, že s platnosťou od 1. januára 2016 pribudlo medzi zakázané látky. "Asi sedem z tých desiatich rokov som mala písomné potvrdenie od akreditovaného laboratória Svetovej antidopingovej agentúry WADA, že všetky prípravky, ktoré užívam, sú totálne vyhovujúce. Kompletne som sa s tým uspokojila. Práve to bola chyba: uspokojila som sa s tým až príliš," uznala 29-ročná sibírska rodáčka.

Držiteľka voľných kariet do aprílového Stuttgartu a májového Madridu aj Ríma Šarapovová si uvedomuje, že na nej už navždy bude tieň podozrenia, hoci Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne pri redukovaní zákazu štartu z 24 na 15 mesiacov v zdôvodnení uviedol, že nemožno jej konanie považovať za vedomý prehrešok s úmyslom zlepšiť svoju výkonnosť. "Ten tieň podozrenia tam navždy bude, absolútne..." povzdychla si Ruska, ešte predtým upozornila: "Ak by som chcela niečo tutlať, asi by som neoznámila celému svetu, že som ten liek brala desať rokov. Ak by som sa snažila vykrútiť sa z toho, nebol by to práve múdry postup."

Víťazka 35 turnajov Šarapovová sa nezaťažuje tým, ako ju prijmú diváci: "Dočkala som sa veľmi peknej odozvy, keď som vstúpila na dvorec na exhibičných podujatiach v Las Vegas a Portoriku. Odkedy sa to všetko zbehlo, oslovuje ma veľa neznámych ľudí. Šéfkuchári prichádzajú k môjmu stolu, piloti von z kokpitu, aby utrúsili slovko. Je to povzbudzujúce. Počas kariéry som mala klapky na očiach a neuvedomovala som si môj vplyv na ľudí. Teraz ma ohúril."


Tagy: Maria Šarapovová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA