Kvitová robí pokroky: Štvrť roka po prepadnutí sa už učeše aj naje s dorezanou ľavačkou

Petra Kvitová a jej operovaná ruka (archívne foto)
Petra Kvitová a jej operovaná ruka (archívne foto)

PRAHA - Česká tenistka Petra Kvitová sa štvrť roka po lúpežnom prepadnutí už dokáže dorezanou dominantnou ľavačkou učesať či najesť.

"Na prvý pohľad nie je poznať, že tá ruka bola pred troma mesiacmi veľmi vážne zranená. Petra minulý týždeň absolvovala sériu kontrol u operatéra Radka Kebrleho a potvrdilo sa, že všetko napreduje podľa optimistických predpokladov," povedal hráčkin zástupca Karel Tejkal pre ČTK, zdieľal to napríklad web iSport.Blesk.cz.

Kvitovú v decembri v jej prostějovskom byte napadol dosiaľ nedolapený zlodej. Bývalá dvojka singlového renkingu WTA už v ten deň podstúpila chirurgický zákrok vo Vysokom nad Jizerou, zreparovali jej šľachy a nervy. V ideálnom prípade sa vráti do súťažného diania v druhej polovici roka. V polovici januára vybrali wimbledonskej šampiónke 2011 a 2014 stehy, potom ešte dva mesiace nosila obväzy. "Už nemá žiadne bandáže a začala používať ruku na každodenné bežné činnosti," prezradil Tejkal.

Zverenkyňa Jiřího Vaněka Kvitová sa snaží udržať v kondícii, dvakrát bola na sústredení v klube La Santa Lanzarote na Kanárskych ostrovoch. Oslávila tam aj 27. narodeniny.


Tagy: Petra Kvitová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA