VIDEO Lašák inkasoval najkurióznejší gól v kariére: Veď ho nikto nevidel!

Ján LašákJán Lašák Zdroj: hcbilitygri.cz

BRNO - Emócie vyvolala v treťom finálovom zápase hokejovej extraligy víťazná trefa brnenského obrancu Jozefa Kováčika z 13. minúty, ktorá nasmerovala Kométu k výhre 3:0 a priblížila na jediný krok od titulu. Brankár Ján Lašák jeho strelu chytil do lapačky, s ktorou sa vzápätí mal dostať za bránkovú čiaru. Arbiter Vladimír Pešina uznal po porade s videorozhodcom gól. Aj napriek tomu, že ukrytý puk nebol zo záberu vidieť.

"Zrazil nás gól, čo svet nevidel," komentoval situáciu na tlačovej konferencii po zápase tréner Liberca Filip Pesante, ktorý sa dožadoval aj vysvetlenia od rozhodcov. 

"Nebolo moc počuť, ale rozhodca mi povedal, že videorozhodca vyhlásil, že väčšina lapačky bola za bránkovou čiarou. A na moju otázku, ako je možné, že on na ľade uznal gól z toho divného uhla, kde on stál, mi povedal, že on nejako rozhodnúť musí." Lašák bol presvedčený o tom, že nemohlo byť zo záznamu jasné, že bol puk stopercentne za bránkovou čiarou. "Ja som puk nemal v košíku, ale v dlani, nechytil som to ideálne a to môže hrať veľkú úlohu. Porotcovia sú len ľudia, aj keď to bola špecifická situácia a mali čas to rozobrať a niekoľko uhlov použiť. Ak je pravidlo, že stačí dedukcia, tak si to arbiter ustojí a má alibi," uviedol Lašák. 

Autor bránky Kováčik priznal, že si nebol stopercentne istý, či jeho strela skončila za bránkovou čiarou. "Bolo to päťdesiat na päťdesiat. Lašák urobil pohyb do bránky. Ale nebol som na bránkovej čiare. Len som dúfal, že je to v bránke. Lašák strelu chytil grandiózne," povedal Kováčik. "Som rád, že to tam prešlo. Respektíve ruka zostala za bránkovou čiarou. Lašák ruku naťahoval. Puk má nejakú rýchlosť a napnutú ruku odtlačí. Ale bomba to nebola." S napätím čakal na verdikt rozhodcov. "Hlavne som si hovoril, aby to bolo spravodlivé rozhodnutie. Celé finále by malo byť o tom. Som rád, ako to dopadlo," dodal Kováčik, ktorý si želá, aby finálová séria už v stredu skončila. 

Kapitán Liberca Branko Radivojevič uznanie bránky nechápal. "Môžeme polemizovať, či to bol gól, alebo nie. Nevidel som stopercentne, že by bol puk za bránkovou čiarou," uviedol. Podľa pravidiel arbiter nemusí puk vidieť, ale gól uznajú aj v prípade, že preukázateľne skončil v bránke. "Ale kde ten puk bol? On puk môže mať v dlani alebo v koši. Nikto nevidel, kde bol. Keď to nie je preukázateľné, tak by gól nemal platiť. Ale neviem, rozhodujú o tom druhí. Ale je to jedno, my sme ani tak gól nedali, takže by sme asi nevyhrali," dodal Radivojevič.

Viac o téme: Ján Lašák Jozef Kováčik HC Kometa Brno Vladimír Pešin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hcbilitygri.cz; VIDEO: isport.cz, youtube.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články