Dojemná FOTO len pár hodín pred tragédiou: Cyklistika stratila veľkého šampióna

Zomrel člen tímu Astana a víťaz Giro d'Italia 2011 Michele Scarponi
Zomrel člen tímu Astana a víťaz Giro d'Italia 2011 Michele Scarponi

ANCONA - Taliansky cyklista Michele Scarponi zahynul v sobotu ráno po tom, ako ho počas tréningu zrazil na križovatke kamión. Denník Gazzetta dello Sport i agentúra APA informovali, že tragický incident sa udial neďaleho Scarponiho bydliska v mestečku Filottrano v centrálnom regióne Le Marche.

Osudnou sa mu stala zrážka s vozidlom na križovatke počas ranného tréningu neďaleko jeho domova vo Filottrane. "Vôbec som ho nevidel," citoval web ilfattoquotidiano.it 57-ročného šoféra. Podľa prvých správ Scarponi skonal na mieste, nepomohol mu ani rýchly príchod a zásah záchrannej služby. Rodák z Jesi zanechal manželku a dve deti. 

Scarponi po pretekoch Okolo Álp, ktoré mali cieľ v Trente, nasadol v piatok do auta a spolu so svojím masérom odcestovali domov. Večer už bol so svojou rodinou, krátko po 22.00 umiestnil na sociálnu sieť Twitter fotku so svojimi dvoma synmi Giacomom a Tommasom. Jeden z nich mal oblečený ružový dres pre vedúceho pretekára, ktoré nosil Scarponi začiatkom týždňa na Okolo Álp.

 

 

Michele Scarponi patril v pelotóne pre svoj humor a žoviálnosť k najpopulárnejším jazdcom v pelotóne. Medzi profesionálmi bol od roku 2002, patril k excelentným vrchárom. V roku 2009 triumfoval na etapových pretekoch Tirreno-Adriatico, o dva roky neskôr na Okolo Katalánska a Giro del Trentino.

"Včera pretekal. Prišiel ku mne. Usmieval sa, ako vždy. Tešil sa z pondelkového víťazstva. Hovoril o Gire. A teraz za ním smútim. Ó, Bože," uviedol prostredníctvom twitteru tréner talianskej reprezentácie Davide Cassani. 


Tagy: Michele Scarponi

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA