Obvinený šéf českého futbalu má problémy: Peltu museli previezť z väzby do nemocnice

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

PRAHA - Predseda Futbalovej asociácie ČR Miroslav Pelta, ktorý čelí obvineniu z podvodov s dotáciami, bol kvôli zdravotným problémom dnes prevezený z Prahy do brnianskej väznice s nemocnicou, kde sa podrobí vyšetreniam.

Pôvodnú informáciu serveru sport.cz potvrdil ČTK Peltův právny zástupca Bronislav Šerák. "Teraz mi volali z kancelárie, že prišlo vyrozumenie o tom, že pán Pelta bol prevezený na hospitalizáciu do nemocnice s väznicou v Brne. Informácie o jeho zdravotnom stave nemám, len nám to oficiálne oznámila väzenská služba Ruzyně," povedal Šerák ČTK. 

"Hlavné je, aby bol pán Pelta v poriadku. Z technického pohľadu to pre nás komplikácia nie je," dodal s tým, že v stredu s Peltom osobne hovoril ešte vo väzbe v Ruzyni, kde bol Pelta od minulého piatku. 

Pelta je spolu s námestníčkou ministerka školstva Simonou Kratochvílovou stíhaný kvôli zneužitiu právomocí úradnej osoby. Obvineniam čelí aj FAČR, asociácia však už skôr akékoľvek previnenie odmietla. V tieni aféry tiež ministerka školstva Kateřina Valachová pozastavila dotácie pre šport a následne oznámila, že k 31. máju odstúpi z funkcie.


Tagy: Miroslav Pelta

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA