Rybáriková napriek prehre spokojná: Bol to pre mňa skvelý turnaj!

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LONDÝN - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala za 64 minút 1:6, 1:6 so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou nasadenou ako štrnástou v stretnutí štvrtkového semifinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva). Niekdajšia dvojka systému Muguruzová-Blancová, teraz 15. v hodnotení, bude v sobotu vo finále čeliť 37-ročnej americkej päťnásobnej miestnej šampiónke Venus Williamsovej (11.).

"Ak by mi niekto pred turnajom povedal, že budem v semifinále, brala by som to všetkými desiatimi. Ak by mi niekto pred semifinále povedal, že v ňom prehrám 1:6, 1:6... Samozrejme, takto krátko po prehre mi nie je práve hej, pociťujem sklamanie. Celkovo je to však skvelé. Ak už som neuspela, tak takto je to možno lepšie ako prípadných 6:8 v treťom sete. Také tesné to však dnes veru nebolo... Súperka si kompletne zaslúžila víťazstvo. Rada by som si nabudúce počínala lepšie - aj kvôli publiku. Zopakujem však: ak by mi niekto pred turnajom povedal, že zájdem takto ďaleko, neprotestovala by som. Nepochybne mám za sebou vydarené podujatie," povedala Rybáriková podľa portálu WTA.

"Musím uznať, že Garbine odohrala úžasný zápas. Azda nikdy som ju nevidela hrať takto dobre. Samozrejme, ja som na začiatku bola trochu nervózna. Ona sa do toho hneď oprela, hrala veľmi rýchlo. Nedala mi veľa šancí čosi s tým urobiť. Pomaly každý jej úder mal takú dĺžku, že ma ním k ničomu nepustila. Premožiteľke gratulujem a želám jej všetko dobré na finále. Dnes bola favoritka, a preto pod väčším tlakom ako ja, napospol sa očakávalo jej víťazstvo. Zvládla to absolútne vynikajúco. Ja som túžila odohrať kvalitný zápas, aby si to publikum mohlo užiť. Nemyslím si, že sa mi to podarilo, išlo to bleskovo," povzdychla si Rybáriková podľa webu turnaja.

"Bez diskusie som zahrala veľmi dobre. Magda je nesmierne talentovaná hráčka, má za sebou skvelý turnaj. Ja som však vstúpila na kurt so super sebavedomím. Určite mi dnes pomohlo, že v porovnaní so súperkou som už mala skúsenosti so súbojmi takejto dôležitosti. Dúfam, že mi to takto vydrží aj na posledný zápas a ten dopadne v môj prospech. Ťažko sa mi porovnáva moja terajšia forma s tou, ktorú som mala vlani pri celkovom triumfe na Roland Garros. Na Wimbledone som si finále už zahrala, moja terajšia trénerka Conchita Martínezová v ňom dokonca uspela. Vie teda, ako na to, už dva týždne mi dáva cenné rady. Jej prítomnosť v mojom zázemí sa zatiaľ ukazuje ako mimoriadne prospešná a verím, že to bude platiť aj na sobotu. Postup do grandslamového finále je vždy veľkolepou udalosťou. Bez ohľadu na meno súperky túžim po víťazstve," povedala Muguruzová-Blancová v interview pre organizátorov.

"Nič som neočakávala, lebo nikdy neviete, ako sa to bude vyvíjať. Videla som súperku v predchádzajúcich zápasoch, vnímala som, že si počína veľmi dobre. Jediné, s čím som vopred rátala, bolo, že chcem byť čo najlepšie pripravená. Možno konečný výsledok vyznieva oveľa hladšie, než to bolo na kurte v mnohých gemoch. Uznávam, že to mohlo vyzerať jednoducho, ale vnútri to tak počas zápasu necítite. Ani pri skóre 6:1, 4:1 či dokonca 6:1, 5:0 to vrenie neustáva. Usilovala som sa teda zachovať si chladnú hlavu a brať na zreteľ, že kým mi súperka nepodá ruku, nie je to moje. Pre mňa je neskutočné byť tu v ďalšom finále. Pred dvoma rokmi som v ňom prehrala, teším sa teda na nadchádzajúci pokus dopadnúť inak," vyhlásila Muguruzová-Blancová podľa webu WTA.


Tagy: Magdaléna Rybáriková Garbine Muguruzová-Blancová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA