Má Schumacher šancu na kompletné zotavenie? Bývalý pretekár Streiff prehovoril

Michael Schumacher
Michael Schumacher

KERPEN - Písal sa rok 1989 a francúzsky závodník Philippe Streiff sa zúčastnil testovacích jázd, ktoré sa však skončili katastrofou. Škaredá havária ho pripútala na invalidný vozík a nikdy sa tak nemohol vrátiť do normálneho života. Streiff vie, čím si prechádza najlepší pretekár histórie F1 a sedemnásobný majster Michael Schumacher.

Schumachera postihol podobný osud, v decembri 2013 sa vybral do francúzskych Álp na lyžovačku. Tá sa skončila vážnou nehodou, od ktorej sa život Schumiho radikálne zmenil. Jeho rodina uvalila na nové informácie o zdravotnom stave absolútne embargo, fanúšikovia tak nevedia, čím si ich idol prechádza.

Philippe Streiff si myslí, že Schumacherove výhliadky nie sú najružovejšie: „Sám dobre viem, aké je to ťažké. Po neurologickej nehode máte vždy nádej. Myslím si ale, že po viac než troch rokoch je to omnoho náročnejšie, že napríklad začnete chodiť,“ povedal Streiff, účastník 55 Grand Prix F1.

Streiff neobišiel ani priamu tému Michael Schumacher. Pravdupovediac, priaznivcov Schumiho príliš nepotešil. „Neočakávam, že by sa Schumacher stopercentne zotavil. Navzdory tomu však dúfam, že sa vráti medzi ľudí a poteší fanúšikov,“ verí Streiff.

Je prirodzené, že Schumacherovi obdivovatelia by radi vedeli o ňom čo najviac. Podporu so slovami „Bojuj, šampión!“ mu vyjadrujú v komentároch pod videami na YouTube a každý deň veria, že sa o ňom dozvedia niečo potešiteľné. Všetky informácie, ktoré sa uverejňujú, nemusia byť pravdivé. Pri Schumacherovi je jedine vlastná rodina a iba ona vie, aký je skutočný stav milovaného šampióna. 


Tagy: Michael Schumacher

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA