Jágr má v tíme dvere otvorené: Na návrat kráľa sme pripravení!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Dva týždne zostávajú do začiatku najkvalitnejšej hokejovej ligy NHL a český veterán Jaromír Jágr stále nemá jasno v tom, či bude jej súčasťou. Podľa informácií webu idnes.cz je reálne, že sa 45-ročný útočník čoskoro objaví v drese materského Kladna, ktoré pôsobí v druhej najvyššej českej súťaži. S tímom, ktorého je majiteľ, už absolvoval dva tréningy.

"Na prípadný návrat kráľa sme náležite pripravení. Všetko záleží na Jaromírovi. Ja môžem len povedať, že formality, ktoré musíme splniť, dokážeme vyriešiť v priebehu chvíle," uviedol hovorca klubu z Kladna Vít Heral.

Ak chce najproduktívnejší Európan v histórii NHL nastúpiť za Kladno, musí s klubom podpísať kontrakt, nechať ho zaregistrovať na Českom zväze ľadového hokeja a prejsť lekárskou prehliadkou. Nič z toho by pre Jágra a samotný klub nemal byť problém. V prípade, že sa 12-násobný držiteľ Zlatej hokejky pre najlepšieho českého hokejistu rozhodne za Kladno nastúpiť, pravdepodobne sa v prvom zápase predstaví pred vlastnými fanúšikmi. Mužstvo čaká šnúra štyroch domácich zápasov, najbližší odohrajú už v sobotu 23. septembra proti Ústí nad Labem. "Povedali sme mu, aby s nami pred stretnutím absolvoval aspoň štyri tréningy. To bola naša jediná podmienka. Vo štvrtok síce na tréningu nebol, ale v pondelok a utorok áno. S tímom ich absolvoval od začiatku až do konca," prezradil pre TV Nova kouč Kladna Miloslav Hořava.

Jágrové priority sa naďalej nemenia. Túži zostať v zámorskej NHL, no nevylučuje ani prípadný návrat do Európy. Tento týždeň sa v médiách objavili správy, že má o neho vážny záujem ruský Neftechimik Nižnekamsk z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Pre legendárneho rodáka z Kladna je táto súťaž zaujímavá. "Chcem nastúpiť na olympiáde, preto je pre mňa KHL lákavá v prípade, ak nebudem hrať v NHL. Keď sa chcem dostať do zostavy národného tímu v Pjongčangu, musím hrať v najlepšej lige z tých, ktoré budú k dispozícii. A tou je KHL," povedal Jágr podľa hokej.cz. Stále však čaká na zámorskú ponuku. "Existujú tri či štyri kluby, s ktorými rokujeme. Kým nebudem mať jasno o NHL, v Európe sa rozhliadať nebudem," dodal Jágr. V profilige sú momentálne v plnom prúde prípravné kempy. Skúšku v zámorí absolvovať nechce. "Za 25 rokov ma všetci museli dostatočne spoznať, aby si urobili názor. Je potrebné skúmať najmä mňa? Príde mi to zábavné," doplnil Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Miloslav Hořava Rytíři Kladno Vít Heral

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
rytirikladno.cz/Adam Soukup

DISKUSIA