VIDEO Okrem nového trénera láka Slovan aj zámorskými posilami: Prvé slová kouča Zankovca

Nový tréner HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec
Nový tréner HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec

BRATISLAVA - Vedenie hokejového klubu HC Slovan Bratislava odvolalo Čecha Miloša Říhu z pozície hlavného trénera. Vo funkcii ho nahradil Bielorus Eduard Zankovec, ktorý sa dohodol s "belasými" na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny. Slovenský účastník KHL o tom informoval na piatkovej mimoriadnej tlačovej konferencii.

Říha doplatil na neúspešný vstup do základnej časti KHL 2017/2018. Slovan získal v 18 zápasoch iba 18 bodov, v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. miesto so sedembodovou stratou na ôsmy Viťaz Podoľsk. Stolička pod Říhom bola už dlhší čas rozkývaná, vedenie klubu sa definitívne odhodlalo k trénerskej zmene po štvrtkovej domácej prehre 0:1 s Torpedom Nižnij Novgorod.

"Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva, ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch," povedal generálny manažér Slovana Patrik Ziman.

Štyridsaťosemročný Zankovec viedol v minulosti bieloruskú reprezentáciu, najprv v pozícii asistenta, neskôr ako hlavný tréner. V KHL už trénoval Avangard Omsk a naposledy Barys Astana, krátko pracoval aj ako skaut pre klub NHL Chicago Blackhawks. Ako prezradil Ziman, Zankovec už bol v Bratislave dlhší čas a sledoval niekoľko zápasov Slovana. V piatok predpoludním viedol svojich nových zverencov na prvom tréningu, premiéru na striedačke bratislavského klubu absolvuje v sobotňajšom domácom súboji s Dinamom Riga (17.00). "Som veľmi rád, že som dostal možnosť viesť klub s takou bohatou históriou, akým je Slovan. Ďakujem za dôveru do mňa vloženú a verím, že spolu s manažmentom sa nám podarí dosiahnuť také výsledky, aké od nás očakávajú naši fanúšikovia ako i celá hokejová verejnosť," uviedol Zankovec na tlačovej konferencii.

Podľa Zimana sa vedenie dohodlo s novým trénerom na spolupráci veľmi rýchlo, definitíva padla v piatok skoro ráno. Asistentmi naďalej zostávajú Róbert Petrovický a Rudolf Jendek. Generálny manažér Slovana prezradil, že klub plánuje v blízkej budúcnosti aj zmeny v kádri, posilniť chce najmä ofenzívu. V kuloároch sa hovorí o zaujímavých zámorských menách so skúsenosťami z NHL. "Môžem povedať, že káder plánujeme doplniť niekoľkými útočníkmi," pokračoval Ziman. "Cieľom je zlepšiť herný prejav mužstva. Od začiatku sezóny sme chceli hrať rýchly, útočný, agresívny hokej, so silnými schopnými obrancami. Koučovanie pána Zankovca v Astane ukázalo veľkú podobnosť so súčasným tímom Slovana. V Astane naskočil na striedačku v septembri, teraz je to veľmi podobné. Očakávame, že dodá mužstvu potrebnú energiu. Fanúšikovia odpustia tímu zlý výsledok, pokiaľ vidia, že hráči odovzdajú na ľade všetko. Očakávame, že nový tréner ich k tomu bude viesť," poznamenal Ziman, ktorý sa neobáva, že nový kouč sa bude musieť s kádrom dlhšie spoznávať. "Hociktorý človek, ktorý príde na uvoľnenú stoličku, sa musí určitý čas oboznamovať s novým prostredím. Čím je tréner väčší profesionál, tým sa mu to darí rýchlejšie. Plus je, keď má nejaké dni k dobru, keď si tím pasívne napozeral."


Tagy: HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; Video TASR

DISKUSIA