Kyrgiosa rozladili podivné verdikty rozhodcu: Potom sa stalo niečo nečakané...

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

PEKING - Austrálsky tenista Nick Kyrgios ukončil bezdôvodne zápas 1. kola s Američanom Stevom Johnsonom na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (celková dotácia 8 092 625 USD, tvrdý povrch vonku) po tom, čo prehral tajbrejk úvodného setu.

Dvadsaťdvaročný rodák z Canberry odmietol po stretnutí na túto tému hovoriť s novinármi. "Prečo by sme sa mali zaoberať mojou prehrou? Pozrite sa na to, čo sa stalo pred pár dňami v Las Vegas," povedal na pozápasovej tlačovke Kyrgios, pričom narážal na nedávne udalosti v USA, pri ktorých počas country festivalu zomrelo vinou zbesilého strelca 59 ľudí a ďalších 500 bolo zranených.

Kyrgiosa rozhodilo už v 11. geme niekoľko sporných výrokov čiarových rozhodcov a vyventiloval sa vystrelením dvoch loptičiek mimo dvorca, za čo dostal z empajru varovanie. Za stavu 5:6 si napokon udržal podanie a o osude prvého setu rozhodoval tajbrejk. Austrálčan v ňom viedol 3:0 aj 4:2, Johnson však znížil na 3:4 a Kyrgios to okomentoval niekoľkými hanlivými výrazmi.

Tie neušli pozornosti hlavnému rozhodcovi, ktorý ho potrestal trestným fiftínom. Známeho burliváka to nenechalo chladným. Podľa austrálskeho serveru ubitennis to okomentoval: "Ak toto prehrám, tak to skrečujem a idem domov." Johnson za stavu 6:5 v tajbrejku zaservoval esom, na čo Kyrgios rovno zamieril k sieti, aby prekvapenému súperovi podal ruku a bez udania dôvodu zápas skrečoval.

Ani na minuloročnú edíciu turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v Šanghaji nemá Kyrgios dobré spomienky. Bučanie a pískanie z tribún si vyslúžil po tom, keď súboj s Mischom Zverevom "odpochodoval" zjavne bez záujmu uspieť - prehral 3:6, 1:6. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) mu dala najvyššiu možnú sankciu 10 000 amerických dolárov (USD) za nedostatok maximálneho úsilia, 5000 USD za verbálne napadnutie diváka a 1500 USD za nešportové správanie.

Dodatočne na základe vyšetrovania pridala ešte pokutu 25 000 USD a dištanc na osem týždňov s platnosťou do 15. januára 2017. V druhom prípade však suspendáciu zredukovali na tri týždne do 7. novembra 2016, keďže absolvoval poradenský program u športového psychológa, resp. alternatívu tohto typu schválenú ATP.


Tagy: Nick Kyrgios

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Twitter: Team FA

DISKUSIA