Ani Dúbravka so Štetinom ich nezachránili: Pražská Sparta nečakane končí v Českom pohári!

Martin Dúbravka nečakanému vypadnutiu Sparty nezabránilMartin Dúbravka nečakanému vypadnutiu Sparty nezabránil Zdroj: sparta.cz

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha v stredu vypadli v osemfinále Českého pohára - Mol Cupu 2017/2018. Na domácej pôde s rivalom Baníkom Ostrava uhrali remízu 2:2 po predĺžení (1:1 v riadnom hracom čase), no v jedenástkovom rozstrele prehrali 2:4. V drese Sparty odohrali celý zápas slovenskí reprezentanti Martin Dúbravka a Lukáš Štetina.

Do ďalšieho kola postúpila konkurenčná Slavia Praha, ktorá zvíťazila na pôde Jihlavy 3:1, keď otočila polčasový stav 0:1. V drese hostí odohral celý zápas Jakub Hromada, Miroslav Stoch bol na ihrisku do konca prvého polčasu. V domácich farbách sa predstavili Miroslav Keresteš, Matej Rakovan a od 65. minúty aj Jozef Urblík.

Ďalej prešiel aj obhajca titulu FC Fastav Zlín v základe s Róbertom Matejovom, keď po remíze na štadióne FC Vlašim 1:1 vyhral v jedenástkovom rozstrele 5:3.

Domažlice - Mladá Boleslav 2:4
Tomáš Hájovský (Domažlice) hral do 82. min, Lukáš Pauschek (Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov.

Vlašim - Zlín 1:1 po predĺžení (1:1, 0:1), na strely zo značky pok. kopu 3:5
Róbert Matejov (Zlín) odohral celý zápas.

Sparta Praha - Ostrava 2:2 po predĺžení (1:1, 0:1), na strely zo značky pok. kopu 2:4
Martin Dúbravka odchytal celý zápas, Lukáš Štetina (obaja Sparta) odohral celý duel, Marek Hlinka (Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov.

Jihlava - Slavia Praha 1:3
Matej Rakovan odchytal celý zápas, Miroslav Keresteš (obaja Jihlava) odohral celý duel, Jakub Hromada absolvoval celé stretnutie, Miroslav Stoch (obaja Slavia) hral do 46. min.

Viac o téme: AC Sparta Praha Martin Dúbravka Lukáš Štetina MOL Cup