Babosová a Hlaváčková pripravili Hingisovej nepeknú rozlúčku: Švajčiarska teniska po prehre ukončila kariéru

Martina Hingisová
Martina Hingisová

SINGAPUR - Madarka Timea Babosová a Češka Andrea Hlaváčková postúpili do finále štvorhry na koncoročnom výberovom šampionáte tenistiek BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (22. - 29. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub). Turnajové trojky Babosová a Hlaváčková v prvom sobotňajšom semifinále zdolali švajčiarsko-taiwanské najvyššie nasadené duo Martina Hingisová, Čchan Jüng-ťan za 103 minút 6:4, 7:6 (5). Bez ohľadu na semifinálový nezdar Hingisová a Čchan Jüng-ťan sú už istými koncoročnými jednotkami svetového rebríčka WTA vo štvorhre.

Martina Hingisová odohrala svoj posledný zápas, keďže avizovane informovala o zavŕšení profikariéry po majstrovskom turnaji v Singapure. Švajčiarska tenisová univerzálka s košickým rodiskom Hingisová v kariére bola jednotkou rebríčka WTA vo dvojhre aj štvorhre. Je držiteľkou 43 singlových a 64 deblových titulov na hlavnej profesionálnej úrovni, z toho 5 grandslamových v singli (Australian Open 1997, 1998, 1999, Wimbledon 1997, US Open 1997, na Roland Garros bola vo finále 1997 a 1999). Trinásť trofejí získala na "veľkej štvorke" vo štvorhre žien vrátane kalendárneho Grand Slamu 1998 a 7 primátov na Majors v mixe, dovedna teda má na konte 25 grandslamových úspechov.

Finálové súperky Babosovej a Hlaváčkovej vzídu zo súboja Kiki Bertensová, Johanna Larssonová (Hol./Švéd.-8) - Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-2). Hrať sa začne v sobotu približne po 15.00 h v závislosti od semifinálových duelov ženskej dvojhry.

Štvorhra - semifinále:

Tímea Babosová, Andrea Hlaváčková (Maď./ČR-3) - Martina Hingisová, Čchan Jüng-ťan (Švaj./Taiw.-1) 6:4, 7:6 (5) za 103 minút

Zostávajúci sobotňajší program:

Dvojhra - semifinále:

Karolína Plíšková (ČR-3) - Caroline Wozniacka (Dán.-6) / bilancia: 3:5 / nie pred 10.00 h SELČ
Venus Williamsová (USA-5) - Caroline Garciová (Fr.-8) / bilancia: 1:1 / 13.30 h SELČ

Štvorhra - semifinále:

Kiki Bertensová, Johanna Larssonová (Hol./Švéd.-8) - Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-2) / približne po 15.00 h SELČ


Tagy: Martina Hingisová Andrea Hlaváčková Timea Babosová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA