VIDEO Real Madrid šokoval fanúšikov, Lobotka aktérom prehry u posledného tímu ligy

Hráči Girony oslavujú gólHráči Girony oslavujú gól Zdroj: SITA

GIRONA - Real Madrid prekvapujúco prehral na ihrisku katalánskej Girony 1:2 v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. Úradujúceho majstra poslal do vedenia v úvode zápasu Isco, ale domáci po zmene strán v priebehu štyroch minút otočili stav duelu - najprv vyrovnal Christian Stuani a o cenných troch bodoch pre nováčika rozhodol o štyri minúty neskôr Portu.

Real Madrid neuspel prvýkrát po štyroch ligových triumfoch, v tabuľke La Ligy figuruje na treťom mieste a na vedúci FC Barcelona stráca už osem bodov.

Celta Vigo slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku prehrala na pôde Málagy, ktorá sa zásluhou triumfu 2:1 odpútala z dna tabuľky La Ligy. Lobotka nastúpil v základnej zostave a na hracej ploche pobudol do 80. minúty.

Girona - Real Madrid 2:1 (0:1)
Góly: 54. Stuani, 58. Portu - 12. Isco

Getafe - San Sebastián 2:1 (0:1)
Góly: 78. A. Rodríguez, 85. J. Molina (z pok. kopu) - 5. Oyarzabal

Eibar - Levante 2:2 (0:2)
Góly: 51. Arbilla, 74. Charles - 35. J. Moráles, 37. Bardhi

Málaga - Celta Vigo 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ Adrián González, 82. Recio (z pok. kopu) - 76. Aspas