Obrovská tragédia na motocyklových pretekoch: VIDEO osudného pádu, ktorý Brita (†31) stál život

Daniel Hegarty na VC Macaa tragicky prišiel o životDaniel Hegarty na VC Macaa tragicky prišiel o život Zdroj: Twitter

MACAO - Britský motocyklový jazdec Daniel Hegarty zomrel po havárii vo Veľkej cene Macaa. Tridsaťjedenročný pretekár nezvládol na mestskom okruhu jednu z ostrých zákrut a vyletel z trate.

Pri nehode stratil helmu a pri náraze do bariéry utrpel vážne zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol. Preteky boli po tragickej nehode v šiestom kole predčasne ukončený.

Správa o tragickej smrti kruto ranila Hegartyho životnú partnerku. "Mám zlomené srdce, láska môjho života dnes ráno zomrela. Potrebujem len čas, aby som si uvedomila to, čo sa stalo. Prosím, majte so mnou trpezlivosť," napísala po nehoda na sociálnej sieti sympatická tmavovláska Lucy Draycottová. 

Daniel Hegarty a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: unilad.co.uk

Krutá rana je to pochopiteľne aj pre malého syna tragicky zosnulého Hegartyho - Flynna, ktorý sprevádzal otca na väčšine pretekov. 

Macao hostí Grand Prix pre automobily a motocykle na mestskom okruhu od roku 1954. Nedeľná tragédia bola prvou smrteľnou nehodou od roku 2012, kedy pri havárii v kvalifikácii prišiel o život portugalský jazdec Luis Carreira. Pre stajňu Topgun Racing je to druhá tragédia v priebehu jedinej sezóny. V auguste zahynul na pretekoch v Ulsteri Hegartov tímový kolega Gavin Lupton.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Daniel Hegarty Veľká cena Macaa Lucy Draycottová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter, thesun.co.uk; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články