VIDEO gólu, ktorý vstúpi do dejín: Prvý bod pre nováčika ukradol brankár v 95. minúte!

Brankár Beneventa Alberto Brignoli (vpravo) oslavuje svoj vyrovnávajúci gólBrankár Beneventa Alberto Brignoli (vpravo) oslavuje svoj vyrovnávajúci gól Zdroj: TASR

BENEVENTO - Až v 15. kole talianskej Serie A sa futbalisti Beneventa Calcio dočkali zisku premiérového bodu medzi elitou. Nováčik súťaže prekvapujúco remizoval na domácej pôde s milánskym AC 2:2, keď v piatej minúte nadstaveného času šokoval favorizovaných "rossoneri" brankár Alberto Brignoli.

"Je ťažké opísať emócie, ktoré teraz cítim. Rozmýšľal som asi takto - prehrávame 1:2 a je 95. minúta, nemáme čo stratiť. Tak som sa vybral do šestnástky súpera, zatvoril oči a vyskočil," uviedol Brignoli, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Danila Cataldiho.

S jediným bodom na konte však Benevento jasne zaostáva za ďalšími súpermi, na záchranu v najvyššej súťaži stráca deväť bodov. Gennarovi Gattusovi nevyšla premiéra vo funkcii trénera prvého mužstva AC, v ktorej v priebehu týždňa nahradil Vincenza Montellu.

"Bolí to. Bodnutie nožom by bolo lepšie ako ten vyrovnávajúci gól. Sme AC Miláno a musíme hrať lepšie, toto nepostačuje," hodnotil svoju premiéru na lavičke Gattuso.

Viac o téme: AC Miláno Alberto Brignoli