FOTO Futbalová vojna v Ružomberku: Saparov koniec rozhneval fanúšikov!

Saparov koniec rozčaroval fanúšikov
Saparov koniec rozčaroval fanúšikov

RUŽOMBEROK - Stredopoliar Marek Sapara nebude v jarnej časti obliekať dres fortunaligového MFK Ružomberok. Vedenie klubu z Liptova s 35-ročným bývalým reprezentantom nepredĺžilo zmluvu. Reakcia fanúšikov nenechala na seba dlho čakať.

"Vzhľadom na to, že Saparovi sa končí platná zmluva, sme sa na klube stretli. Hráčovi sme oznámili, že nemáme v pláne vzájomnú spoluprácu predĺžiť. Chceme dať väčší priestor mladším hráčom a tiež sme vychádzali z Marekovej jesennej minutáže, ktorá bola veľmi nízka. Zároveň sme hráčovi tlmočili, že klub sa chce s ním oficiálne a so všetkou úctou rozlúčiť pri niektorom majstrovskom zápase na začiatku jarnej časti," povedal k ukončeniu Saparovho kontraktu pod Čebraťom generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Fanúšikovia na znak nesúhlasu s týmto krokom pripevnili na vstupnú bránu klubu transparent s nápisom "27 Marek Sapara. Bez koncepcie. Bez fanúšikov. Bez legendy." Ostrá diskusia sa vedie aj na sociálnych sieťach.

Fanklub Concordia 1906 vo vyhlásení pre Ružomberský hlas uvádza: "Tento futbalista, aj keď ako ne-Ružomberčan, nosí náš klub v srdci, urobil mu nemalú reklamu naprieč celým svetom a neraz s vypätím síl a cez bolesť behal po trávniku a vyrábal body pre klub. Naše rozhorčenie sme preto museli dať vedeniu klubu jasne najavo a myslíme si, že je čas povedať nahlas, že toto vedenie klubu špiní jeho meno a malo by čo najskôr jeho štruktúry opustiť. Myslíme si, že sa Mareka zbavili práve preto, lebo je to človek, ktorý by bol schopný vo vedení klubu meno MFK Ružomberok dostať na mapu Európskeho futbalu."

Sapara, ktorý má na svojom konte 38 reprezentačných štartov, bol kapitánom "Ruže" v majstrovskej sezóne 2005/2006. Potom odišiel do nórskeho klubu Rosenborg Trondheim. Po zahraničných pôsobiskách sa v roku 2015 vrátil do Ružomberka.


Tagy: Marek Sapara MFK Ružomberok

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
rkhlas.sk

DISKUSIA