Nová vojna v slovenskej cyklistike: Dvorščík zaútočil na Privaru! Už to rieši ministerstvo

Milan Dvorščík
Milan Dvorščík

BANSKÁ BYSTRICA - Peter Privara bude prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) ďalších päť rokov. V nedeľu na konferencii SZC v Banskej Bystrici ho zvolili prítomní delegáti nadpolovičnou väčšinou hlasov už v prvom kole. Privara získal 77 hlasov z celkového počtu 90 hlasov. Druhý v poradí skončil Rastislav Zoller, ktorého podporoval medzinárodný rozhodca Milan Dvorščík; získal jedenásť hlasov. Tretí bol Tomáš Legnavský s dvoma hlasmi.

Delegáti konferencie si zvolili v Banskej Bystrici aj nového kontrolóra SZC. Stal sa ním Ladislav Dobrovolný, ktorý získal nadpolovičnú väčšinu 71 hlasov taktiež už v prvom kole. Pre prítomné médiá po zvolení povedal: "Bol som v kontrolnej funkcii v rámci komisie Slovenského zväzu cyklistiky viac než desať rokov ako člen. Posledný rok bol turbulentný, čo sa týka vzťahov. Tým, že som sa stal novým kontrolórom, tak mojou prioritou bude tento stav upokojiť. Chcem splniť všetko, čo si vyžaduje nový zákon o športe. Chcem nastaviť dobrý a kvalitný plán práce, organizačnú štruktúru tak, aby sme mohli čerpať štátne prostriedky bez akýchkoľvek pochybení."


Veľký vzostup cyklistiky + rapídny nárast peňazí = ďakujeme, Peter Sagan


Doterajší kontrolór Milan Dvorščík sa vzdal funkcie koncom roka 2017. Na ďalšie volené pozície na nedeľnej konferencii SZC v Banskej Bystrici nekandidoval. Za prezidenta SZC navrhol Rastislava Zollera, ktorý získal jedenásť hlasov. Dvorščík sa teda rozhodol, že sa zo slovenskej cyklistiky stiahne s týmto odôvodnením: "Beriem to ako prehru v mojom živote. V športe to tak chodí. Zo slovenskej cyklistiky odchádzam. Neviem si totiž predstaviť ďalšiu spoluprácu s členmi výkonného výboru a ani s prezidentom SZC. Presvedčil síce väčšinu delegátov, že robil veci správne, ale ja to vidím opačne. Privara nedokázal nájsť riešenie v sporoch tak, aby boli všetky strany spokojné. Riešil to z pozície moci. Vždy chcel byť iba víťazom za každú cenu a nehľadel na ostatných. Poukázal som na niektoré veci, najmä na to, že kontrolnej komisii nebolo umožnené nahliadnuť do niektorých dokumentov, napríklad Slovenského zväzu cyklistiky s.r.o. To je neospravedlniteľný dôvod. Poberiem sa teda iným smerom." Dvorščíkovými podnetmi sa v súčasnosti zaoberá hlavná kontrolórka športu, ministerstvo školstva a Inšpektorát práce.


Tagy: Milan Dvorščík Peter Privara

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA