Najdrahšia posila pražskej Sparty v histórii: Počul som, že robím krok späť

Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu

PRAHA - Nicolae Stanciu sa stal oficiálne najdrahším hráčom českej futbalovej ligy. Prestup rumunského ofenzívneho stredopoliara z Anderlechtu Brusel do Sparty Praha potvrdili v utorok oba kluby.

Spartu podľa dostupných informácií vyšiel na viac ako 100 miliónov korún, belgické zdroje uvádzajú čiastku 4,5 milióna eur (asi 115 miliónov korún) plus bonusy, ktoré sú viazané na účasť Sparty v európskych pohároch, informoval internetový portál idnes.cz.


Hráč, ktorý so Spartou podpísal zmluvu do roku 2021, na jeseň takmer vôbec nehral. "Som rád, že som z Anderlechtu preč. Bola to moja voľba. Aj keď som počul, že robím krok späť, ja to tak nevidím. V Sparte mám väčšiu šancu hrať. Málokto vie, ako sa futbalista cíti, keď nehrá. Mohol som zostať v Belgicku, zarábať pekné peniaze, ale taký nie som. Chcem hrať a mať šancu reprezentovať," prezradil Stanciu.

Špílmacher priletel k zamestnávateľovi slovenského brankára Martina Dúbravku a obrancu Lukáša Štetinu minulú stredu, vo štvrtok absolvoval zdravotné testy, no posledné detaily prestupu dotiahli oba kluby až teraz. Dvadsaťštyriročný Stanciu predvlani pomohol troma gólmi Steauae Bukurešť vyradiť Spartu v 3. predkole Ligy majstrov. Následne prestúpil do Anderlechtu za 10 miliónov eur a stal sa tak najdrahším hráčom belgickej ligy. V reprezentácii odohral 10 stretnutí a strelil šesť gólov.


Tagy: Sparta Praha Nicolae Stanciu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
sparta.cz

DISKUSIA