Jágrova úprimná spoveď po návrate z NHL: Mňa pozná celý svet, ale o nich nikto nevie!

Český hokejista Jaromír Jágr podpísal zmluvu s prvoligovým Kladnom
Český hokejista Jaromír Jágr podpísal zmluvu s prvoligovým Kladnom

KLADNO - O všetkých možných témach sa vyhovorila hokejová hrajúci legenda Jaromír Jágr na tlačovej konferencii po návrate z Calgary do Kladna. Vyjadril vďaku rodičom, vďaka ktorým ešte stále prežíva úspešnú hokejovú kariéru. Zmienil sa o diéte, ktorú drží s priateľkou Veronikou Kopřivovou. Komentoval tiež možnosť príchodu skupiny fanúšikov Travelling Jagrs do Kladna a rozhovoril sa aj o tom, ako ho fascinuje veda o vesmíre.

Po odchode z Calgary do Kladna sa štyridsaťpäťročný útočník teší, že bude bližšie rodičom. "Moja mamička je asi môj najväčší fanúšik, ktorá možno videla viac hokejových zápasov ako my všetci dokopy. Jej je jedno, či som v Amerike, vstáva na každý zápas. Síce neviem, ako to dokáže, ale hokejom stále žije. Jeden z dôvodov, prečo sa vraciam do Kladna, je, aby ma videla ešte naživo," povedal Jágr novinárom.
 
Naposledy ho rodičia mohli sledovať pri výluke NHL v sezóne 2012/13. "V Amerike s otcom neboli tak desať rokov, naposledy v New Yorku v roku 2005, kedy som dal 600. gól a klub pozval rodičov, bez toho, aby som to vedel. To bolo milé prekvapenie," opísal Jágr.
 
Priznal, že za úspechy v kariére môže byť vďačný im. "Vždy som zlízol všetku smotanu. A nemusel som pre to robiť skoro nič. Jedine som musel počúvať rodičov a mať vôľu to robiť. Oni pre mňa urobili absolútne maximum, čo kto môže pre druhého urobiť. Obetovali mi svoj život. Tridsať rokov som hral hokej na najvyššej úrovni a o nich nikto nevie, ale mňa pozná skoro celý svet," dodal hokejový fenomén, ktorý svojím návratom do Česka opäť spôsobil u fanúšikov 'Jágrmániu'.
 
Z Kanady priletel sám bez priateľky Veroniky. "Ešte je v Kanade. Môj presun bol blázinec, vôbec som nevedel, čo bude. Ak si ma niekto vyberie z waiver listu alebo čo bude. Zatiaľ zostáva a možno sa ešte pôjde pozrieť niekam inam," vyhlásil Jágr.
 
Mohol sa tešiť aj na domácu stravu od mamičky Anny, ale priznal, že sa s jedlom drží. "České knedle som nemal hrozne dlho, od tej doby, čo som sa s Veronikou vydal na glutén free (bezlepkovú diétu). Ja som človek, ktorý keď niečo vidí, tak to hneď zje. Mal by som 120 kíl. Musím sa držať," usmieval sa Jágr.
Z Calgary by sa za ním nemusela vydať len priateľka, ale aj jeho verní fanúšikovia Travelling Jagrs, ktorí svoj idol v dokonalých kostýmoch sprevádzali po štadiónoch NHL a dočkali sa ho v sezóne aj doma v Calgary. "Niekde som čítal, že o tom premýšľa. Ale bolo by to pre nich drahšie. Aj keď v Calgary sú lístky tak drahé, že by pre nich bolo lacnejšie kúpiť si letenku," povedal Jágr.
 
On sám v stredu cestou domov prežil stretnutie, ktoré ho nadchlo. "V Amsterdame ku mne prišiel pre podpis pán, nechcem hovoriť starší, pretože bol stopercentne mladší než ja. Bavili sme sa a hovoril, že je vedec a zaoberá sa astronómiou, vesmírom, vesmírom a gravitáciou. To je presne to, čo ma zaujíma, čo milujem a na čo som nikdy nemal čas," opísal Jágr, ktorý aj v Calgary uvažoval, že by navštevoval prednášky v tomto odbore.
 
Pri náhodnom stretnutí prebrali veľa zaujímavých vecí. "Hlavná téma bol Mars, pretože (prezident USA Donald) Trump vyhlásil, že v najbližšej dobe budú investovať peniaze na to, aby sa tam človek po prvýkrát vydal. Potom som pozeral na hodinky, že mi za desať minút letí lietadlo. Ale vôbec by mi nevadilo, keby som to nestihol. Beriem to ako náhodu, že prvý človek bol práve ten, ktorého by som si vždy prial spoznať," podotkol Jágr.
V pondelok zase bude mať možnosť zaujímavého stretnutia vo svojom odbore. Český zväz ľadového hokeja naplánoval na pondelkové popoludnie do Siene slávy v Prahe zraz olympijských šampiónov z Nagana pri 20. výročí najväčšieho úspechu v histórii. "Neviem, ako veľmi budem zaneprázdnený. Ale rád si čas urobím a pôjdem chlapcov pozdraviť. Niektorých vídam v lete, iných som videl naposledy v Nagane," dodal Jágr.

Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Petr David Josek

DISKUSIA