VIDEO Nestarnúci Chára po veľkom míľniku v NHL: Skončiť sa ešte nechystám!

Zdeno Chára odohral zápas s poradovým číslom 1400 v NHL
Zdeno Chára odohral zápas s poradovým číslom 1400 v NHL

BOSTON - Slovenský hokejista Zdeno Chára odohral zápas s poradovým číslom 1400 v NHL. Známy poctivec a obor na korčuliach sa k nemu dopracoval po 20 rokoch v profilige a oslávil ho asistenciou v zápase proti Torontu, desiatou v sezóne a 426. v kariére v základnej časti NHL. Boston zvíťazil 4:1.

"Je to míľnik a som šťastný, že mám za sebou toľko zápasov. Nechcem sa však obzerať dozadu. Zaujíma ma najbližší zápas, aby som bol pripravený predviesť koncentrovaný a požadovaný výkon," vravel Chára po rozkorčuľovaní pred súbojom s Torontom pre portál weei.com. Po zápase čoskoro 41-ročný trenčiansky odchovanec pridal ďalšie pocity, tentoraz pre telegram.com. "Som vďačný za každý moment. Som šťastný, že môžem robiť, čo ma baví tak dlho a ešte si to aj užívať. Nie, nechystám sa ešte skončiť. Budem hrať tak dlho, ako sa len bude dať."

O tom, že reči o jeho dlhovekosti nie sú len frázy, svedčí Chárov finálny produkt v súboji proti Torontu: 24:00 min na ľade, 1 asistencia, 2 strely, 5 "hitov": 2 zablokované strely, 2 plusové body. Slovenský obranca je aj v tejto sezóne lídrom Bostonu v dĺžke pobytu na ľade v zápasoch s priemerom 23:21 min

Zámorské médiá zaťažené na štatistiky pripomínajú, že Chára má za sebou 1400 zápasov v NHL a zostávajúcich sedem obrancov Bostonu dokopy len o 77 viac ako ich slovenský kapitán. Najbližšie k nemu má Adam McQuaid so 437 zápasmi. Proti Torontu si Chára zahral vo dvojici s Charlie McAvoyom, ktorý len v decembri oslávil 20 rokov. McAvoy sa narodil až mesiac po tom, čo Chára odohral svoj prvý zápas v NHL v drese New Yorku Islanders koncom roka 1997. Americký mladík z Long Beach sa vrátil do zostavy Bruins po drobnom operačnom zákroku na úpravu abnornálneho srdcového rytmu z 22. januára. "Som rád, že je späť, lebo je dôležitá súčasť nášho tímu. Je opäť zdravý a to je najdôležitejšie," komentoval Chára návrat McAvoya.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com/bruins; Video: nhl.com

DISKUSIA