Futbalový Slovan s ďalšou zimnou posilou: Do tímu prichádza španielsky stredopoliar

José Antonio Delgado Villar a Ivan Kmotrík ml.
José Antonio Delgado Villar a Ivan Kmotrík ml.

BRATISLAVA - Španielsky futbalový stredopoliar Nono, celým menom José Antonio Delgado Villar, je najnovšou akvizíciou fortunaligového ŠK Slovan Bratislava. Informuje o tom klubový web s dôvetkom, že 24-ročný záložník, ktorý naposledy pôsobil v maďarskom Diósgyőr VTK, sa upísal na štyri a pol roka.

Nono je španielsky niekdajší mládežnícky reprezentant a odchovanec Betisu Sevilla, v La Lige odohral takmer 40 zápasov. "Nono je technicky vyspelý stredný záložník, ktorý prešiel španielskou futbalovou školou i mládežníckymi reprezentáciami. Jeho hlavná pozícia je defenzívny stredopoliar, je však použiteľný aj na pozícii osmičky či desiatky a aj z toho vyplýva jeho konštruktívne riešenie situácií. Chceme hrať dominantný futbal a Nono je presne taký typ hráča, akého sme hľadali na túto pozíciu, aby sme tento cieľ naplnili. Má stále len 24 rokov, no už získal skúsenosti z náročných zápasov v La Lige, kde čelil špičkovým svetovým futbalistom," vyhlásil viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík mladší a doplnil: "Nono sa v piatok zapojí do tréningového procesu a trénerom bude k dispozícii na zápas v Michalovciach. Keďže je tu ešte veľmi krátko, bude potrebovať čas na adaptáciu. Plne pripravený by mal byť na nasledujúce zápasy počnúc domácim duelom so Žilinou. Príchod Nona je posledným pre toto prestupové obdobie. Celkovo som veľmi spokojný s prestupmi, ktoré sa nám v zime podarilo zrealizovať."

Nono v minulosti pôsobil aj v Sandhausene, Elche a Murcii, v mládežníckom veku v Atléticu Madrid. V La Lige debutoval ako devätnásťročný v máji 2012. Má zlatú medailu z ME 2012 hráčov do 19 rokov. "Môžem hrať na akomkoľvek poste v strede ihriska, vždy závisí od toho, aké konkrétne úlohy mi tréner dá a tie potom plním. Svojimi výkonmi chcem potešiť fanúšikov a pomôcť Slovanu. Počas zimy som mal viacero ponúk, no vybral som si Slovan. Verím, že dôveru do mňa vloženú splatím svojimi výkonmi. Veľmi sa teším na túto novú kariérnu výzvu," uviedol Nono bezprostredne po podpise zmluvy.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava José Antonio Delgado Villar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA