Senica pred jarnou časťou neprestáva zbrojiť: Prichádza bývalý hráč Sportingu Lisabon

Zezinho
Zezinho

SENICA - Stredopoliar z afrického Guinea-Bissau s minulosťou v Sportingu Lisabon Zezinho a český záložník Jan Suchan sú najnovšími akvizíciami FK Senica, účastníka slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018. Informuje o tom klubový web.

Dvadsaťpäťročný Zezinho, celým menom José Luís Mendes Lopes, tiež má portugalský pas. Ako 16-ročný sa vydal do Portugalska a uchytil sa v lisabonskom Sportingu. Pôsobil tiež v gréckych kluboch FC Veria a FC Levadiakos a cyperskom AEL z Limassolu. Do Senice prišiel ako voľný hráč a upísal sa na rok a pol. "V Levadiakose som strávil rok, túžil som však po zmene a rozhodol som sa s klubom rozviazať kontrakt. Prestupové okno bolo v tom čase zatvorené, preto som počas ostatného pol roka nepôsobil v žiadnom klube," povedal Zezinho, ktorý je reprezentant svojej vlasti a v národnom tíme už bol kapitánom. "Počasie v Senici si užívam," so smiechom skonštatoval pred ranným tréningom a dodal: "V Senici sa cítim dobre, som tu šťastný a dúfam, že do klubu prispejem, pretože som veľmi silný a ochotný pre Senicu prvú ligu zachrániť."

Stred poľa vysuží aj 22-ročný Čech Jan Suchan. Tento kmeňový hráč Viktorie Plzeň na jeseň hosťoval v FK Teplice a na jar bude hosťovať na Záhorí. Je odchovanec 1. FK Příbram. "Pocity z klubu a z prostredia sú zatiaľ výborné. So Senicou trénujem niečo vyše troch týždňov, bol som s klubom aj na sústredení v Turecku, tam sa to tak viac stmelilo. Veľkou výhodou je, že nemám v klube jazykovú bariéru v porovnaní s ostatnými novými posilami," skonštatoval mládežnícky reprezentant ČR a doplnil: "V Senici je veľa mladých chalanov; myslím si, že aj tréningy majú ten správny náboj, dôležité bude chytiť začiatok jarnej súťaže a pozbierať čo najviac bodov. V Senici by som chcel odohrať čo najviac minút, vždy som bol zvyknutý dávať góly, tak verím, že svojimi výkonmi pomôžem k záchrane."

Seničania počas zimného prestupového obdobia tiež získali osem iných hráčov - do kádra pribudli Kolumbijčania Joan Herrera, Diego Cuadros a Frank Castaňeda, venezuelská dvojica Ronaldo Chacón, Richard Celis a trio Slovákov: Dominik Holec, Jakub Brašeň, Peter Ďungel. Senica figuruje po jesennej časti na poslednej 12. priečke Fortuna ligy, na konte má 11 bodov (bilancia 2-5-12). Má dvojbodové manko na 1. FC Tatran Prešov a trojbodové na FK Železiarne Podbrezová.


Tagy: FK Senica Zezinho Jan Suchan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fksenica.eu

DISKUSIA