Poslal ho do nemocnice, teraz sa stretli na ľade: VIDEO veľavravného gesta kapitána Cháru!

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Pred necelými dvomi mesiacmi ho delovkou o rýchlosti 123 kilometrov za hodinu poslal rovno do nemocnice, teraz sa opäť stretli na ľade. Slovenský kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára a hokejista Montrealu Canadiens Philip Danault sa v zámorskej NHL po nepríjemnom incidente opäť stretli na ľadovej ploche.

Slovenský obor už počas predzápasovej rozcvičky pekným gestom potvrdil, že nešťastný zásah ľutuje a že zdravie súpera mu vôbec nie je ľahostajné. Danaulta jemným poklepaním hokejkou prišiel pred duelom osobitne srdečne pozdraviť, ten očividne ocenil záujem slovenského obra. Ten mal po zápase viac dôvodov na radosť, keďže jeho Boston po víťaznom obrate zdolal Montreal 2:1 po predĺžení. 

Chára asi v polovici januára zasiahol súpera svojou delovkou priamo do hlavy a dvadsaťštyriročný center okamžite spadol na ľad, z ktorého ho odniesli na nosidlách. Duel na niekoľko minút prerušili, Chára pálil z prvej údajne rýchlosťou 123 km/h. Po chvíli začal zasiahnutý hráč komunikovať so zdravotníckym personálom a nasledovala cesta do nemocnice s podozrením na otras mozgu, ktoré sa našťastie nepotvrdilo a Danaulta po krátkom pozorovaní prepustili do domácej liečby. 


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins Montreal Canadiens Philip Danault

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR; Video: nhl.com

DISKUSIA