Senzácia hneď v prvom kole Indian Wells: Bývalá šampiónka Šarapovová neprešla prvým kolom

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

INDIAN WELLS - Japonská tenistka Naomi Osaková sa postarala o to, že miestna šampiónka zo sezón 2006 a 2013, Ruska Maria Šarapovová, tentoraz neprešla ani 1. kolom dvojhry na prestížnom turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 8 648 508 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku).

Dvadsaťročná Ázijčanka, ktorá má takisto ako bývalá jednotka svetového rebríčka adresu práve v USA a patrí do Top 50 aktuálneho hodnotenia, v stredu triumfovala nad súperkou skúsenejšou o desať rokov 6:4, 6:4. Potrebovala na to 97 minút. Osaková si pripísala pozoruhodných 75 % fiftínov po Šarapovovej druhom podaní.

"Vedela som, že ona bude bojovať až do konca. Sledovala som ju, keď som bola malá. Bolo pre mňa cťou zahrať si s ňou," povedala Osaková, citoval ju web Tenisovej asociácie žien (WTA).

"Od návratu som si prešla niekoľkými zdravotnými záležitosťami, bolo tam veľa nových začiatkov. Nedoprialo mi to dostať sa do želaného zápasového rytmus. Z dneška si však odnášam aj mnoho dobrého," skonštatovala Šarapovová, ktorá stále čaká na prenikavejší výsledok, odkedy sa zaradila vlani v apríli nazad do diania po dištanci na 15 mesiacov za meldóniové porušenie antidopingových pravidiel.

"Potrebujem čas, v minulosti som už čelila podobným situáciám. Pochopiteľne, je frustrujúce prehrávať zápasy takéhoto typu, na ktoré sa chystáte, ale uvedomujem si, že to patrí k celému procesu," podotkla držiteľka kariérneho Grand Slamu Šarapovová.

Osaková čelila Šarapovovej premiérovo v kariére a takýto charakter bude mať aj jej súboj v 2. kole s poľskou niekdajšou dvojkou počítačového poradia Agnieszkou Radwanskou nasadenou ako tridsiatou prvou.

Vo štvrtok sa v Indian Wells dostanú do akcie v 1. kole ďalšie dve nenasadené exlíderky systému, zhodne mamičky: domáca Serena Williamsová proti Kazaške Zarine Dijasovej a Bieloruska Viktoria Azarenková v konfrontácii s Britkou Heather Watsonovou. Slovenky Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková vďaka nasadeniu začnú až v 2. kole najskôr v piatok.

Dvojhra - 1. kolo:
Naomi Osaková (Jap.) - Maria Šarapovová (Rus.) 6:4, 6:4 za 97 minút


Tagy: Maria Šarapovová Naomi Osaková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA