Senzačná Ledecká neprestáva udivovať: Po zisku veľkého glóbusu rýchlo opäť na lyže!

Ester Ledecká
Ester Ledecká

SCUOL - Ester Ledecká oslávila tretí celkový triumf vo Svetovom pohári na snowboarde spokojným "Paráda!" a už myslela na lyže. Dvojnásobná olympijská víťazka sa po víťazstve v paralelnom obrovskom slalome vo švajčiarskom Scuole hneď ponáhľala baliť a na vyrazila na zarezervovaný let do švédskeho Aare, kde sa bude od nedele pripravovať na finále SP v alpskom lyžovaní.

Dvadsaťdvaročná Ledecká získala tretím rokom po sebe veľký krištáľový glóbus za paralelné disciplíny v snowboardingu. Na doske vyhrala v sezóne šesť pretekov SP a pridala olympijské zlato - všetko v obrovskom slalome. Lepšiu sezónu od svojho vstupu medzi elitu v roku 2013 nikdy neabsolvovala."Som rada, že sa to takto vyvíja a každá sezóna je o chĺpok lepšia ako tá predošlá," povedala Ledecká v nahrávke pre médiá. "To je môj úmysel. Takto sa to snažím robiť. Mám radosť, že sa mi to darí a stále sa posúvam dopredu."

Nadšená bola aj z tretieho celkového prvenstva v SP v rade. "Je to skvelý pocit. Vyhrať veľký glóbus je zase niečo iné než napríklad olympiádu. Tam sa musí zísť všetko v jeden deň a tu to je výsledok celosezónnej práce," povedala Ledecká.

Sezóna pre Ledeckú ešte nekončí. Stále má v pláne, že sa za týždeň postaví na štart v poslednom preteku SP v snowboardingu v nemeckom Winterbergu. Zo Švajčiarska ale ponáhľala do Švédska, kde bude vo finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní štartovať v stredu v zjazde. O deň neskôr sa prvýkrát od senzačného triumfu na olympiáde postaví na trať super-G.

"Urobím, čo bude v mojich silách, aby som sa čo najrýchlejšie preorientovala na lyžiarky," povedala Ledecká. Času nebude mať veľa. Väčšinou má medzi závodmi na snowboarde a na lyžiach aspoň dva tri dni, teraz len jeden. Už v pondelok je na programe oficiálny tréning zjazdu. "Takto to jednoducho je. S tým sa nedá nič robiť. Som rada a pyšná, že sa nám podarilo do finále nominovať. Teším sa na preteky."

Chcem si preteky užiť a zároveň sa budem snažiť vyhrať. Ako vždy. Nikdy som vo Švédsku nebola, bude to zase nová skúsenosť," povedala a tlaku pred prvým štartom po šokujúcom olympijskom víťazstve v superobrovskom slalome sa nebála. "Celú sezónu sa nám v tíme darí zostať v bubline a nevzrušovať sa kvôli hocičomu," podotkla Ledecká..


Tagy: Ester Ledecká

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Gian Ehrenzeller

DISKUSIA