Slovensko so šancou na ďalšiu miestenku do Ligy majstrov: Všetko záleží od jednej veci

Na snímke radosť hráčov HK Nitra
Na snímke radosť hráčov HK Nitra

MINSK - Hokejisti tímu Junosť Minsk vo štvrtok postúpili cez Soligorsk už do finále play-off bieloruskej extraligy. Stále tak existuje šanca na to, aby Slovensko získalo druhú miestenku v Lige majstrov 2018/2019. Stane sa tak vtedy, ak sa Junosť stane bieloruským šampiónom ako úradujúci víťaz Kontinentálneho pohára.

Klub z hlavného mesta Bieloruska si triumfom v januárovom finále KP už zabezpečil účasť v LM. V prípade majstrovského titulu pre Junosť nezíska Bielorusko druhú miestenku. Tá pripadne lige, ktorá je v "trojročnom" rebríčku hokejových súťaží najvyššie z krajín, ktoré sa nepodieľali na založení LM. Je ňou práve slovenská Tipsport liga.

Už teraz má Slovensko garantované jedno miesto v Lige majstrov pre víťaza domácej súťaže. Ak by na základe splnených podmienok pripadla najvyššej slovenskej súťaži aj druhá miestenka, dostal by ju víťaz základnej časti (HK Nitra). V prípade, ak tím spod Zobora získa titul, kvalifikuje sa do LM 2018/2019 druhý tím po skončení základnej časti Tipsport ligy (HKM Zvolen).

Vo finále play-off bieloruskej extraligy sa Junosť Minsk stretne s víťazom druhého semifinále, v ktorom Neman Grodno vedie nad Molodečnom 3:2 na zápasy a hrá sa na štyri víťazstvá.


Tagy: HK Nitra Liga majstrov Junosť Minsk

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Milan Kapusta

DISKUSIA