VIDEO Miami bude vo finále fandiť domácej obľúbenkyni: Postaví sa lotyšskej levici

Sloane Stephensová si podáva ruku s Victoriou Azarenkovou
Sloane Stephensová si podáva ruku s Victoriou Azarenkovou

MIAMI - Američanka Sloane Stephensová a Lotyška Jelena Ostapenková sa prebojovali do finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride. Ostapenková aj Stephensová si v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne zahrajú o singlovú trofej po prvý raz.

Stephensová nasadená ako trinásta v semifinále zastavila Bielorusku Viktoriu Azarenkovú, trojnásobnú šampiónku z Miami a bývalú svetovú jednotku zdolala za 130 minút 3:6, 6:2, 6:1. Turnajová šestka Ostapenková si poradila s domácim prekvapením turnaja Danielle Collinsovou za 101 minút 7:6 (1), 6:3.

Úradujúca víťazka Roland Garros Ostapenková sa ako 20-ročná stala najmladšou finalistkou na Miami Open od roku 2009, keď vtedy 19-ročná Azarenková získala svoj prvý miestny titul. Ostapenková prestrieľala Collinsovú vo víťazných úderoch 33:12 a využila štyri z ôsmich príležitostí na brejk. "Zlepšila som mentálnu stránku a moja hra je konzistentnejšie ako predtým, Užívam si tento moment," uviedla Ostapenková v rozhovore pre Ženskú tenisovú asociáciu (WTA).

Stephensová zastavila víťaznú púť čoraz presvedčivejšej tenisovej mamičky Azarenkovej rovnako ako pred troma týždňami v Indian Wells, tam sa však stretli už v 2. kole. Azarenkovej víťazná séria v Miami vrátane celkového triumfu v roku 2016 sa skončila na 11 zápasoch. "Vedela som, že náš predchádzajúci duel sa už neráta a že musím zabojovať. Musela som na víťazstvo ukázať svoj najlepší tenis," uviedla Stephensová.

Súhrn výsledkov stretnutí štvrtkového semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride (20. - 31. marca, dotácia 7 972 535 USD, tvrdý povrch Laykold vonku):

Dvojhra - semifinále:
Jelena Ostapenková (Lot.-6) - Danielle Collinsová (USA) 7:6 (1), 6:3
Sloane Stephensová (USA-13) - Viktoria Azarenková (Biel.) 3:6, 6:2, 6:1


Tagy: Victoria Azarenková Sloane Stephensová Jelena Ostapenková Danielle Collinsová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Joe Skipper; Video: YouTube

DISKUSIA