Prezident Barcelony po šokujúcom konci v Lige majstrov zúril: Koho sa dotknú zmeny v kabíne?

Ernesto Valverde a Lionel MessiErnesto Valverde a Lionel Messi Zdroj: SITA/AP - Gregorio Borgia

BARCELONA - Katalánsko zažilo poriadne krušnú noc. Gigant z Barcelony po hladkom domácom triumfe 4:1 prehral senzačne v Ríme 0:3 a zo šokujúceho postupu do semifinále sa radovali futbalisti domáceho AS. To pochopiteľne poriadne rozhnevalo fanúšikov Blaugranas a trpezlivosť už stratil aj prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu.

Ten naznačil, že v Barcelone sa po šokujúcom vyradení z Ligy majstrov budú diať zmeny. Otázka je, koho sa vietor v kabíne dotkne? Ako prvý je zrejme odsúdený na odstrel kormidelník Blaugranas Ernesto Varlverde, ktorý trpkú porážku rozdielom triedy vzal na seba. "Hráčov nemôžem obviňovať za nič. Akú cítim osobnú zodpovednosť? Absolútnu, tréner je zodpovedný za všetko. Som ten, kto vybral tím, striedal, pripravil nás na dvojzápas, proste všetko. Kouč je viditeľnou hlavou celého tímu," sypal si po zápase popol na hlavu kouč Barcelony. 

Tréner ale zrejme nebude jediným, kto opustí loď katalánskeho giganta aj keď je to tá najpravdepodobnejšia a najrýchlejšia zmena v kádri Barcelony. "Samozrejme nás táto porážka ovplyvňuje. Ale máme pred sebou ďalšie dôležité zápasy a hráči sa z toho dostanú. Tento tím je vždy pripravený na výhry na všetkých frontoch, či už to bude s Ernestom Valverdem alebo s iným trénerom," naznačil Bartomeu zmenu na poste trénera. 

Senzačné vyradenie Barcelony podčiarkuje fakt, že katalánsky gigant sa stal len tretím tímom histórie Ligy majstrov, ktorému sa nepodarilo dotiahnuť odvetný duel do postupového konca po tak hladkom triumfe v prvom štvrťfinále. 

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona AS Rím Ernesto Valverde
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Gregorio Borgia; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články