Bayern sa bude musieť proti Realu zaobísť bez veľkej opory: Vidal mieri na operáciu

Arturo Vidal
Arturo Vidal

MNÍCHOV - Čilský futbalový záložník v službách nemeckého Bayernu Mníchov Arturo Vidal zrejme nezasiahne do semifinálového dvojzápasu Ligy majstrov 2017/2018 proti obhajcovi trofeje Realu Madrid. Ako prezradil tréner "Die Roten" Jupp Heynckes, 30-ročný rodák zo Santiaga musí podstúpiť operáciu kolena.

Vidal nedokončil nedeľňajší tréning a po pondelňajších vyšetreniach už bolo definitívne isté, že hráčovi pomôže jedine operačný zákrok. "Arturovi sa skrútilo koleno. Bude musieť podstúpiť menšiu operáciu na jeho prečistenie. Nebude to dlhá prestávka. Viem, že by sa chcel vrátiť na ihrisko čo najskôr, ale uvidíme, či to dokáže. Je to však bojovník a verím, že tu bude čoskoro s nami," povedal 72-ročný rodák z Mönchengladbachu Heynckes.

Vidal mal problémy s tým istým kolenom aj v minulosti. V roku 2014 podstúpil artroskopiu, preto sa teraz nedá presne odhadnúť, kedy bude svojmu tímu úplne k dispozícii. Každopádne sa pre neho začali preteky s časom. Podľa webu sport1.de je málo pravdepodobné, že Vidal stihne semifinálové zápasy LM proti Realu Madrid, ktoré sú na programe 25. apríla a 1. mája. Bude to repríza vlaňajšieho štvrťfinále. Čiľan bol vtedy negatívnym hrdinom konfrontácie, keď v prvom zápase nepremenil pokutový kop a v madridskej odvete bol vylúčený.


Tagy: Arturo Vidal FC Bayern Mníchov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Miguel Morenatti

DISKUSIA