VIDEO Thiem po senzácii v Madride: Zdolať Nadala v jeho obývačke je veľmi špeciálne!

Dominic Thiem a Rafael Nadal
Dominic Thiem a Rafael Nadal

MADRID - Nasadená jednotka Španiel Rafael Nadal prehral s päťkou podujatia Rakúšanom Dominicom Thiemom 5:7 a 3:6. Tridsaťjedenročný Nadal tak prišiel o skvelú rekordnú sériu v počte vyhratých setov za sebou na rovnakom povrchu. V predchádzajúcom súboji zdolal Argentínčana Diega Sebastiana Schwartzmana a pokoril tak rekord Američana Johna McEnroea, keď uspel na antuke už v 50 setoch v sérii. McEnroe v roku 1984 dokázal získať bez prerušenia 49 setov na koberci.

V piatok však 24-ročný Rakúšan 16-násobného grandslamového šampióna pripravil nielen o sériu, ale na jeho domácom turnaji ho obral o šancu na šiesty titul. Thiem s Nadalom pred rokom prehral vo finále, teraz sa mu ale dokonale revanšoval. Zápas trval 1:56 hodiny a Thiem po ňom upravil vzájomnú bilanciu so súperom na 3:6. V boji o finále sa Rakúšan stretne s Andersonom.

"Samozrejme, som nespokojný a sklamaný. Skúšal som sa dostať späť do zápasu, ale nebol som dostatočne dobrý. Súper bol lepší," citovala Nadala agentúra AP. "Zdolať Rafu na antuke je jedna z najťažších vecí. Je to teda veľmi špeciálne. A ešte špeciálnejšie je zdolať ho v jeho vlasti, resp. v jeho obývačke v Madride. Musím byť šťastný. Bol to neuveriteľný zápas," povedal Thiem.


Tagy: Rafael Nadal Madrid Dominic Thiem

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Francisco Seco

DISKUSIA