Cibulková rekordný úspech v Paríži nezopakuje: Krutý koniec v prvom kole podčiarknutý kanárom

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. S jedenástou nasadenou Nemkou Juliou Görgesovou prehrala 4:6, 7:5, 0:6. Jej maximom na parížskej antuke zostáva semifinále z roku 2009.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s vlaňajšou víťazkou "malých" MS v čínskom Ču-chaji. Po rýchlom brejku viedla 2:0 a 40:15. Görgesovej sa však podarilo vyrovnať na 2:2, v siedmom geme opäť prelomila podanie Cibulkovej a prvý set sa stal jej korisťou. Nemka výborne servovala a súkala esá aj z druhého podania.

Julia Görgesová Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

V druhom dejstve Cibulková zlepšila returny, dostávala Nemku viac do výmen a v koncovke slávila úspech. Tretí set bol však jasne v réžii Görgesovej, ktorá výborne returnovala a prezentovala sa viacerému učebnicovými winnermi po čiare. Cibulkovej uštedrila "kanára" a odplatila jej prehru z wimbledonskej trávy z roku 2010.

Julia Görgesová (11-Nem.) - Dominika CIBULKOVÁ (SR) 6:4, 5:7, 6:0

Viac o téme: Dominika Cibulková Julia Görgesová