Skvelý deň Rybárikovej: Pomohla Kužmovej, tá má za sebou ďalšiu vydarenú premiéru

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

PARÍŽ - Slovenské tenistky Viktória Kužmová a Magdaléna Rybáriková zvíťazili za 131 minút 6:1, 6:7 (4), 7:5 nad rusko-českou dvojicou Anna Blinkovová, Lucie Hradecká v 1. kole štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, celková dotácia 18 232 000 eur, antuka).

V druhom kole sa stretnú s americko-českým párom Nicole Melicharová, Květa Peschkeová. V prípade postupu do 3. kola môžu Slovenky naraziť na najvyššie nasadené maďarsko-francúzske duo Timea Babosová, Kristina Mladenovicová. V mužskej štvorhre Slovensko nemá zastúpenie na RG 2018.

Pre 20-ročnú rodáčku z Košíc Kužmovú to bola deblová premiéra na grandslamovom turnaji. Dvadsaťdeväťročná Rybáriková má podstatne viac skúsenosti so štvorhrou na štyroch najvýznamnejších turnajoch sezóny. Jej maximom na parížskej antuke je postup do 3. kola, dokázala to vo dvoch prípadoch.

V roku 2011 s Rumunkou Alexandrou Dulgherovou, v spomenutej fáze turnaja ich zdolali neskoršie víťazky z Česka Andrea Sestini-Hlaváčková a Lucie Hradecká. O tri roky neskôr spolu s Nemkou Andreou Petkovicovou podľahli v rovnakej fáze talianskemu páru Sara Erraniová - Roberta Vinciová.

Rybárikovej maximom v rámci štvorhry komplexne na "grandslame" zatiaľ zostáva semifinálová účasť vo Wimbledone. V roku 2014 sa jej po boku Petkovicovej nepodarilo preniknúť do finále, stopku im vystavili Babosová s Mladenovicovou.

Štvorhra žien - 1. kolo:
Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková (SR) - Anna Blinkovová, Lucie Hradecká (Rus./ČR) 6:1, 6:7 (4), 7:5 za 131 minút


Tagy: Magdaléna Rybáriková Viktória Kužmová Lucie Hradecká Anna Blinkovová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA