Aká budúcnosť čaká na slovenskú legendu NHL? Marián Hossa by mal byť prvou voľbou!

Marián Hossa sa stal hviezdou zápasuMarián Hossa sa stal hviezdou zápasu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenských hokejových fanúšikov nedávno zarmútila správa o definitívnom konci našej hokejovej legendy. Marián Hossa, ktorý je stále hráčom Chicaga Blackhawks otvorene priznal, že do súťažného kolotoča sa už nikdy nevráti. Otázniky tak visia nad ďalšou budúcnosťou sympatického rodáka z Trenčína, na ktorého adresu sa vyjadril aj uznávaný hokejový expert Jim Matheson

Podľa redaktora denníka Edmonton Journal patrí Hossa do Hokejovej siene slávy v Toronte a podľa experta by do nej mal byť uvedený hneď ako to bude možné. „Marián Hossa by mal byť prvou voľbou za člena Siene slávy, keď bude môcť byť uvedený. Bol to fantastický dvojsmerný hokejista, ktorý odohral úctyhodných 205 zápasov play-off, získal tri Poháre a bol absolútnym profíkom z profíkov,“ napísal Matheson nedávno. 

Uvedenie do Siene slávy vyžaduje, aby osoba nebola činná v NHL alebo na medzinárodnej scéne minimálne tri roky pred uvedením. Hossa by technicky mohol byť uvedený už aj o dva roky napriek tomu, že je oficiálne vedený ako stále aktívny. V roku 2015 bol ale za rovnakých podmienok do Siene slávy uvedený Chris Pronger, ktorý mal tiež stále platný kontrakt. 

Samotný Hossa pred časom uviedol, že si vie pôsobenie pri hokeji predstaviť aj po aktívnej hráčskej kariére. Je možné, že sa o tri roky porozpráva s vedením Chicaga, či by pre neho nenašli nejakú voľnú pozíciu. 


 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks Jim Matheson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články