VIDEO Španieli sa proti Iranu poriadne natrápili: O víťazstve rozhodol jediný gól

Radosť hráčov Španielska Radosť hráčov Španielska Zdroj: SITA/AP/Thanassis Stavrakis

KAZAŇ - Reprezentanti Španielska zvládli stredajší zápas v základnej B-skupine na futbalových majstrovstvách sveta v Rusku, keď v Kazani zdolali hráčov Iránu tesne 1:0. O jediný gól duelu sa v 54. min postaral útočník Atlética Madrid Diego Costa, pre 29-ročného rodeného Brazílčana to bol tretí gól na šampionáte. Španieli majú na konte 4 body a skóre 4:3 rovnako ako Portugalsko, ktoré si poradilo s Marokom tiež 1:0. Irán je na treťom mieste so ziskom troch bodov. O postupujúcich z B-skupiny do osemfinále sa rozhodne v poslednom 3. kole.

Španieli mali v prvom polčase drvivú územnú prevahu, ale nedokázali z toho vyťažiť ani jeden zásah. V 25. min mali k dispozícii priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ale David Silva poslal loptu iba do stredu bránky. O päť minút neskôr sa ofenzívny stredopoliar Manchestru City ocitol na hranici päťky v dobrej pozícii, ale z otočky prestrelil.

Do druhého dejstva vstúpili Španieli v ofenzívnom naladení a v 54. min sa dostali do vedenia. Andrés Iniesta na hranici pokutového územia posunul loptu Diegovi Costovi, ten sa chcel obtočiť okolo iránskeho obrancu, ktorý sa snažil odkopnúť loptu do bezpečia, ale nastrelil iba Costove koleno a od neho sa lopta odrazila do siete. V 62. min Iránci dostali loptu za chrbát Davida de Geu, ale hlavný rozhodca Andrés Cunha z Uruguaja odpískal postavenie mimo hry. V 70. min boli Španieli blízko k dvojgólovému vedeniu - po peknom signále z rohu strieľal v pokutovom území Sergio Ramos, ale Iránci zabránili lopte prejsť cez bránkovú čiaru. Desať minút pred koncom mali Iránci šancu na vyrovnanie, Vahid Amiri na ľavej strane nasadil jasličky Gerardovi Piquému, odcentroval, ale hlavička Mehdiho Taremiho šla ponad španielsku bránku. Do konca duelu už neprišla vážnejšia akcia a Španieli sa radovali z tesného víťazstva.

Majstrovstvá sveta 2018 vo futbale - B-skupina (Kazaň / Kazaň Arena):

Irán - Španielsko 0:1 (0:0)
Gól: 54. Diego Costa, ŽK: 79. Amiri, 90.+ Ebrahimi (obaja Irán), rozhodoval: Cunha (Urug.)

Zostavy:
Irán: Beiranvand - Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Hajsafi (69. Mohammadi) - Ebrahimi, Ezatolahi - Ansarifard (74. Jahanbakhsh), Taremi, Amiri (86. Ghoddos) - Azmoun
Španielsko: De Gea - Dani Carvajal, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Sergio Busquets, Iniesta (71. Koke) - David Silva, Isco, Lucas Vázquez (79. Asensio) - Diego Costa (89. Moreno)

Viac o téme: Španielsko Irán MS v Rusku 2018