Keď sa ti u nás nepáči, tam sú dvere: Superhviezda NHL odmieta podpísať nový kontrakt!

Artemi Panarin
Artemi Panarin

COLUMBUS - Klub zámorskej hokejovej NHL Columbus Blue Jackets a ruský útočník Artemij Panarin majú záujem o predĺženie vzájomnej spolupráce. Napriek tomu sa nevedia dohodnúť na zmluve. Dôvodom je jej dĺžka.

"Jediná otázka, pred ktorou stojíme je, či chce Artemij stráviť nasledujúcich osem rokov v Columbuse. Ak by mu ponúkali zmluvu na dve sezóny, pravdepodobne by sme boli dohodnutí, no zatiaľ to tak nie je. Columbus by chcel podpísať nový kontrakt na ďalších sedem alebo osem rokov," povedal Panarinov agent Dan Milstein v rozhovore pre americký web The Athletic.

Dvadsaťšesťročný Panarin prestúpil do Columbusu Blue Jackets vlani v lete z Chicaga Blackhawks a prežil doposiaľ najlepšiu sezónu v zámorskej profilige. V 81 zápasoch základnej časti nazbieral 82 bodov (27+55) a bol jasne najproduktívnejším hráčom tímu. V 6 súbojoch play-off k tomu pridal ďalšie 2 góly a 5 asistencií.

Rodák z Korkina má s "Modrokabátnikmi" zmluvu do konca nasledujúceho ročníka 2018/19, ktorá mu vynesie 6 miliónov dolárov. Columbus by rád naďalej spolupracoval s ruským útočníkom, čo potvrdzujú aj slová generálneho manažéra tímu. "Artemij je elitným hráčom NHL. Z našej pozície môžem povedať, že ho chceme udržať v mužstve niekoľko ďalších rokoch. Z aktuálneho kontraktu mu zostáva ešte jedna sezóna, takže je tu stále dostatok priestoru na diskusiu. Všeličo sa ešte môžeme zmeniť a ak urobíme nejaké rozhodnutie, bude to určite v prospech klubu," vyjadril sa Jarmo Kekäläinen pre NHL.com.


Tagy: Columbus Blue Jackets Artemi Panarin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nick Wass

DISKUSIA