Slovan sa môže oprieť o veľký defenzívny pilier: Kapitán zostáva v tíme!

Andrej Meszároš
Andrej Meszároš

BRATISLAVA - Hokejový obranca Andrej Meszároš predĺžil kontrakt so slovenským účastníkom nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava. Tridsaťdvaročný bek plnil v ostatných dvoch ročníkoch funkciu kapitána "belasých". Považskobystrický rodák odohral v uplynulej sezóne za Slovan 51 zápasov KHL, v ktorých nazbieral 17 bodov (6+11), čo mu stačilo na druhú priečku medzi obrancami "belasých" v produktivite. Jeho nová zmluva so Slovanom ešte podlieha registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

Meszároš hral pred pôsobením v hlavnom meste Slovenska jednu sezónu za Sibir Novosibirsk a predtým strávil jedenásť rokov v zámorí. V roku 2004 si ho vo vstupnom drafte do NHL v prvom kole z 23. miesta vybrala Ottawa Senators, okrem "senátorov" v zámorskej profilige nastupoval aj za Tampu Bay, Philadelphiu, Boston a Buffalo.

Celkovo v NHL odohral 645 duelov základnej časti so ziskom 238 bodov (63+175). V drese slovenského národného tímu štartoval na štyroch seniorských svetových šampionátoch, predstavil sa aj na ZOH v Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014.


Tagy: Andrej Meszároš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA