Matka Halenárovho syna prehovorila: Nevyjadrujte sa, keď nemáte čo povedať!

Halenárová sestra a bývalá partnerka Romana trúchlia nad rakvou
Halenárová sestra a bývalá partnerka Romana trúchlia nad rakvou

BRATISLAVA - Pred pár dňami sa futbalová verejnosť rozlúčila s nebohým Jurajom Halenárom, ktorého mŕtve telo našli v sobotu 30. júna vo Vrakúnskom lesíku v Bratislave. Tragické úmrtie futbalistu šokovalo celé Slovensko. Posledná rozlúčka s nebohým Halenárom sa konala v jeho rodnej Trnave, kde prišlo mnoho známych športovcov. Nechýbala na ňom aj jeho bývala partnerka Romana Procházková, s ktorou má štvorročného synčeka Nikolasa. Tá sa päť dní po pohrebe rozhodla posledný krát prehovoriť o jeho smrti. Päť dní po pohrebe

"Rada by som sa prvý a poslednýkrát vyjadrila k rôznym dohadom a domnienkam niektorých ľudí, ktorí podľa môjho názoru ani nepoznali Juraja do takej miery, že by vôbec mali právo vyjadrovať sa k tejto téme a k príčine tejto strašnej tragédie," napísala v príspevku na svojom facebookovom profile a pokračovala: "Po rozchode s Jurajom sme mali ťažké chvíle, o ktorých sa rozpisovať nebudem. Postupom času sa všetko utriaslo a nemali sme problém spolu vychádzať, aby bol náš syn šťastný a nevnímal to, čo sme my dvaja pokazili a bohužiaľ už nedokázali napraviť. Juraj vídaval svojho syna kedykoľvek si našiel voľný čas. Žiadne dirigovanie života, neukazovanie syna, hádky."

Zároveň žiada médiá, aby rešpektovalo súkromie rodiny a nerozoberali možné príčiny tejto strašnej tragédie. "Pre nás všetkých, Jurajových blízkych, je táto situácia nepredstaviteľne náročná, preto vás prosím, nevyjadrujte sa k možným príčinám, keď vlastne ani nemáte čo povedať. Juraj nebol len futbalista, pre nás bol hlavne ľudská bytosť, otec, partner, priateľ. Osobitne apelujem na médiá, prosím, myslite pri svojej práci na to, že so všetkým, čo uverejníte, bude náš syn jedného dňa v plnom rozsahu konfrontovaný. A zatiaľ čo vy zabudnete, ja a moja rodina mu budeme musieť vysvetľovať pravdu - aj tú 'vašu'."


Tagy: Juraj Halenár

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
Športky/Ján Zemiar

DISKUSIA