VIDEO Lintner myslí aj na budúce generácie: Hokejový kemp s množstvom hokejových hviezd

Richard Lintner
Richard Lintner

ŠAMORÍN - Kemp, za ktorý mladí hokejisti platiť nemusia pod dohľadom niekdajších skvelých hokejistov ako boli Rastislava Pavlikovský, Andrej Nedorost, či Richard Lintner. Aj v roku 2018 je v šamorínskom X-bionic sphere, ako aj na zimnom štadióne v Hamuliakove veselo. Hokejová Tipsport liga po úspešnom prvom roku pripravila pre mladých hokejistov letný hokejový kemp. Pre mladé nádeje sú pripravené nielen kvalitné tréningy, ale aj zaujímavé stretnutia so známymi hokejistami, či už Tipsport ligy, alebo slovenského hokeja.

"Deti majú každý deň štyri tréningy, teraz sme im ale na večer pripravili takúto zaujímavosť. Prišli osobnosti Tipsport Ligy a zasúťažili si s nimi. Som zvedavý, kto získa parádne ceny, ktoré máme pripravené. Deťom to ide niekedy skoro tak dobre ako našim hviezdam. Sú veľmi šikovné a veľmi sa mi páči, že sa na tréningu snažia. To je najpodstatnejšie," povedal šéf Pro-Hokeja Richard Lintner.

Treba povedať, že letný hokejový kemp navštívilo až 60 detí zo všetkých klubov. Rodičia detí sa nemuseli obávať žiadnej finančnej záťaže, pretože všetci účastníci ho absolvovali bezplatne a navyše sa mohli stretnúť so známymi hokejovými menami ako Branko Radivojevič či Tomáš Surový. Stretnutie s profesionálnymi hokejistami muselo deti nabiť novou energiou do tvrdej práce. "Každý klub mal príležitosť nominovať niekoľko detí do tohto kempu, ktorý je úplne zadarmo. Kluby si museli urobiť nejaké domáce úlohy a nájsť istý kľúč, aby v rámci zásluh a sociálneho statusu vybrali deti, ktoré si to zaslúžili," dodal Lintner.


Tagy: Richard Lintner Letný hokejový kemp

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: M. Bublavý

DISKUSIA