Hviezdneho Rakitiča neodradili ani 39-stupňové teploty: Vo finále budem hrať aj bez nohy!

Ivan RakitičIvan Rakitič Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

MOSKVA - Chorvátsky futbalový reprezentant Ivan Rakitič bol súčasťou tímu "vatrenich", ktorý v stredajšom semifinále XXI. majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) zdolal Anglicko 2:1 po predĺžení.

Tridsaťročný stredopoliar FC Barcelona priznal, že celý duel odohral s horúčkou. "Mal som horúčku, takmer 39 stupňov. Pred zápasom som len ležal v posteli, aby som nabral silu. Stálo to za to. Ak by to bolo potrebné, vo finále by som hral aj bez nohy, " uviedol švajčiarsky rodák pre Daily Mail.

Rakitič odohral proti "Albionu" celých 120 minút. V záverečných sekundách prvého polčasu sa po nepresnom výkope anglického gólmana Jordana Pickforda ocitol v gólovej šanci, ale v šestnástke nedokázal zakončiť.

Viac o téme: Chorvátsko Ivan Rakitič