Janus prehovoril o nečestných praktikách v Slovane: Ja, Slovák, domáci som bol nadbytočný!

Jaroslav Janus Jaroslav Janus Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Janus sa po vydarenej sezóne 2016/2017 v českom Litvínove vrátil do tímu HC Slovan Bratislava v KHL. Druhé pôsobenie v mužstve "belasých" mu však nevyšlo podľa predstáv, napokon sa nepredstavil ani v jednom súťažnom stretnutí a stal sa brankárom číslo tri. Pritom pred sezónou sa zdalo, že bude bojovať o pozíciu tímovej jednotky. Ročník dochytal v Liberci, pred sezónou 2018/2019 sa upísal Litvínovu, kde prežil úspešné obdobie a rád by naň nadviazal.

"Zvláštne sa to zamotalo. Mal som začať s jedným Kanaďanom, ktorý sa napokon ani neobjavil. Neviem, či som mal byť jednotka alebo dvojka. Potom som bol ako brankár sám, trénovali so mnou juniori. Následne prišiel Kuba Štěpánek. Napokon sa objavil ešte Mazanec. Bolo to čudné, ale čo sa dalo robiť. Išiel som za vedením a ubezpečovali ma, že dostanem priestor, to sa však nestalo. Šanca neprišla," povedal sklamaný Janus pre web Litvínova.

"Očakával som, že sa rozhodne medzi mnou a Štěpánkom, ale zrazu som bol nadbytočný. Ja, Slovák, domáci, v slovenskom klube, ktorý reprezentuje prakticky celú zem. Tak to niekedy chodí. V príprave sa nám nedarilo, na turnaji v Nemecku sme skončili predposlední. Už vtedy sa mi zdalo, že sa hľadá chyba v brankároch. Zatiaľčo súperi mali plné súpisky, my sme mali do základu v KHL maximálne jednu lajnu," dodal 28-ročný brankár.

V Liberci už bola preňho situáciu priaznivejšia. "Liberec bol v čase môjho príchodu dole. Zdvihli sme sa, darilo sa mi, zvíťazili sme asi šesť zo siedmich či ôsmich zápasov. Postupne sme sa posunuli až do stredu tabuľky. Tréner Pešán ma neskôr prestal nasadzovať. Roman Will sa dostal do výbornej fazóny. Ja som chytal najmä v Lige majstrov, kde sme postúpili až do semifinále," zaspomínal si rodák z Prešova.

Návratu do Litvínova sa víťaz Calderovho pohára za triumf v AHL v roku 2012 potešil. Navyše priznal, že ponuky sa nehrnuli. "Ďalšie možnosti som nemal, predsa len, nemal som za sebou dobrý ročník či čísla. Mohol som ešte čakať, ale ponuku z Litvínova som privítal. Veľmi ma to potešilo. Bol som rád za možnosť znovu chytať českú extraligu," vyhlásil Janus. Mrzí ho, že sa vlani nedostal do slovenskej reprezentácie, ale verí, že v národnom tíme ešte nepovedal posledné slovo. "Majstrovstvá sveta asi ani neboli v hre. Žiaľ, sezóna nedopadla podľa mojich predstáv. Bola tam i olympiáda. Škoda, lebo z ročníka predtým v Litvínove som mal dobrý pocit. Musím ďalej myslieť pozitívne, život ide ďalej. Nemám štyridsať rokov, stále mám čo zlepšovať a dokazovať," uzavrel Janus.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
Viac o téme: Jaroslav Janus HC Slovan Bratislava HC Litvínov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články