Trenčania cítia šancu ísť v Európe ďalej: Proti bude poľský Leicester

Radosť hráčov Trenčína
Radosť hráčov Trenčína

ZABRZE - Futbalisti slovenského klubu AS Trenčín po dvoch rokoch opäť natrafia v pohárovej Európe na poľského súpera. V 3. predkole Ligy majstrov 2016/2017 neprešli cez Legiu Varšava (0:1 doma, 0:0 vonku). Tentoraz budú chcieť v 2. predkole Európskej ligy 2018/2019 prekonať iného účastníka tamojšej Ekstraklasy - Górnik Zabrze. Prvý zápas v Sliezsku sa hrá vo štvrtok od 20.00, z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Fín Mattias Gestranius. Odvetné stretnutie sa uskutoční na budúci týždeň v Myjave.

"Baníci" v minulom ročníku skončili v domácej ligovej súťaži ako nováčik na skvelom 4. mieste, a tak sa po dlhých 23 rokoch objavili na kontinentálnej pohárovej mape. V predošlej fáze EL prešli cez moldavskú Zariu Balti (1:0 doma, 1:1 vonku). "Górnik sa po návrate do Ekstraklasy dostal do eufórie. Na úvod vyhral niekoľko zápasov, čo mu pomohlo. V tíme nie sú zvučné mená, je v ňom však španielsky strelec Angulo. Górnik hrá veľmi kompaktne, ale verím, že to bude vyrovnané. Ich príbeh mi trochu pripomenul Leicester City," vyhlásil čerstvý prírastok v kabíne Trenčanov Libor Hrdlička, ktorý ostatné dve sezóny strávil v poľskom Ruchu Chorzów.

Trenčania v predošlej fáze prešli cez čiernohorský tím Budučnost Podgorica (2:0 vonku, 1:1 doma). Víťaz tejto konfrontácie sa v ďalšom kole stretne s holandským veľkoklubom Feyenoord Rotterdam. "Bolo by to skutočne špeciálne. Tento sviatok si však musíme vybojovať v dvoch zápasoch proti Zabrze. Potom sa môžeme rozprávať o Feyenoorde. Máme pred sebou dve dôležité deväťdesiatminútovky s poľským súperom," povedal 22-ročný holandský stredopoliar v službách Trenčína Aschraf El Mahdioui. "Teraz nás čakajú Poliaci. Musíme sa dobre pripraviť. Máme pred sebou dva zápasy. Necítime tlak, ale šancu ísť v Európe ďalej," nadviazal ďalší legionár z "krajiny tulipánov" Joey Sleegers, ktorý 10 rokov pôsobil v akadémii Feyenoordu.

Górnik je 14-násobný poľský šampión, spoločne s Wislou Krakov rekordér tamojšej najvyššej súťaže. So slovenským súperom súťažne ešte nehral, ale pred vyše polstoročím vo vtedajšom Európskom pohári majstrov vo všetkých troch prípadoch ťahal za kratší koniec v konfrontáciách s československými zástupcami - pražské tímy Duklu a Spartu.

"Latka sa zvyšuje. Vieme, že to bude ťažký zápas, ale chceme zahrať najlepšie, ako vieme, aby sme urobili radosť naším fanúšikom. Pristupujeme k tomuto zápasu tak, ako ku každému inému. Chceme zvíťaziť," povedal pre web roosevelta81.pl 21-ročný záložník Daniel Smuga, ktorý minulý týždeň v Moldavsku zaznamenal postupový zásah Górnika.

Aj keď v Zabrze ešte žiadny slovenský klub v súťažnom zápase nehral, predstavila sa tam slovenská reprezentácia. Bolo to v kvalifikácii ME 1996, mužstvo trénera Jozefa Vengloša utŕžilo 7. júna 1995 vysokú prehru 0:5. Po nej nastúpil k mužstvu spod Tatier kouč Jozef Jankech. Ku Górniku Zabrze sa viaže aj jedna zaujímavosť. V klube si pred niekoľkými rokmi kúpil menšinový podiel aj nemecký majster sveta z roku 2014 Lukas Podolski, ktorý sa narodil v neďalekých Gliwiciach.


Tagy: Górnik Zabrze As Trenčín

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA