Barcelona s aroganciou ťažkého kalibru: AS Rím zvažuje právne kroky

Brazílsky futbalista Malcom Filipe Silva de Oliveira po jeho príchode na klubový štadión FC Barcelona
Brazílsky futbalista Malcom Filipe Silva de Oliveira po jeho príchode na klubový štadión FC Barcelona

RÍM - Ešte v pondelok sa mal Brazílčan Malcom definitívne stať hráčom talianskeho futbalového klubu AS Rím, tohto 21-ročného rodáka zo Sao Paula však v stredu predstavili ako hráča úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona. Doterajší zamestnávateľ nádejného stredopoliara, francúzsky klub Girondins Bordeaux, v pondelok na svojej oficiálnej stránke referoval o dohode s Rimanmi a na konto účastníka Ligue 1 pribudlo odstupné za hráča vo výške približne 35 miliónov eur.

Transfer bol prakticky spečatený, chýbali už iba podpisy, keď sa do hry o Malcoma vložili zástupcovia FC Barcelona. Tí nakoniec prebili ponuku "giallorossi", keď ponúkli 41 miliónov eur a v stredu uzatvorili s hráčom 5-ročný kontrakt.

Funkcionári klubu z "večného mesta" označili konanie Kataláncov za neférové. Rozmýšľajú dokonca o tom, že na španielsky klub, ktorý v uplynulej sezóne vyradili vo štvrťfinále Ligy majstrov, podajú žalobu. "Uvidíme, čo môžeme urobiť z právnej stránky. Možno sme nemali s hráčom podpísanú zmluvu, ale boli dohody s prezidentom Bordeaux a agentom hráča, ktoré si zaslúžia pozornosť. Urobili sme všetko, čo sme mohli, aby sme Malcoma získali, no druhá strana na poslednú chvíľu odstúpila od dohody. Môžeme vás však ubezpečiť, že nájdeme takého hráča ako Malcom, a možno ešte lepšieho," povedal športový riaditeľ AS Rím Monchi.

"Fair-play je pojem z angličtiny označujúci etiku správania založenú na rešpektovaní pravidiel a ostatných. V nedávnych rokoch sa vo veľkom spomína najmä v súvislosti s finančnými pravidlami fair-play, avšak aj medzi najväčšími a najprestížnejšími klubmi sa zabúda na pôvodný význam tohto výrazu. Barcelona to s typickou aroganciou ťažkého kalibru porušila, zablokovala dohodu a spustila aukciu. Toto je fair-play na barcelonský spôsob," ostro napísal taliansky denník Gazzetta dello Sport.


Tagy: FC Barcelona AS Rím Girondins Bordeaux Malcom

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA