Desivý zážitok Vitteka zo zápasu vo Viedni: Životný šprint pred chuligánmi Rapidu!

Róbert VittekRóbert Vittek Zdroj: TASR/Pavol Zachar

VIEDEŇ - Včerajší zápas Slovana Bratislava proti Rapidu Viedeň poznačili viaceré konflikty medzi fanúšikmi bratislavského klubu a rakúskou políciou. Zhruba 600 fanúšikov belasých ani nepustili na štadión. Desivý zážitok zo zápasu si odnášal domov aj bývalý kanonier klubu a reprezentant Róbert Vittek.

Historicky najlepší strelec slovenskej reprezentácie sa vybral na odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Rapidu Viedeň s tým, že si pozrie účinkovanie svojho bývalého zamestnávateľa v európskej súťaži. To však ešte netušil, čo ho čaká. 

Vittek komentoval príspevok jedného fanúšika na facebooku, ktorý kritizoval nečinnosť polície po zápase: "Kde boli policajti, keď tých pár, čo sa na štadión dostali, po vyhratom zápase naháňali domáci ako zver?" Na to mu odpovedal Vittek: "Ja som bol jeden z nich, dlho som tak neutekal," napísal na sociálnej sieti a pridal: "Chceli sme sa im postaviť, ale bolo ich veľa - ľahká 100-ka."

Desivý zážitok Vitteka zo Galéria fotiek (3) Zdroj: facebook


Zdá sa, že vina nebola iba na strane slovanistických fanúšikov, ale aj rakúskej polície.

Zápas poznačili výtržnosti

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky. Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.

Rakúska polícia kontroluje fanúšikov Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Marko Erd

Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

Šesťsto fanúšikov potom zastavilo metro pri stanici Schönbrunn. Polícia ich donútila vystúpiť a zároveň ich odmietla transportovať na štadión. Polícia po incidente otočila fanúšikov späť do štvrti Oberlaa, kde mali záchytné parkovisko.

Viac o téme: Slovan Bratislava Róbert Vittek Rapid Viedeň
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavol Zachar, Tip čitateľa
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články