Holandská ikona to na poste trénera vidí jasne: Dobrí hráči netúžia po pôsobení v Číne

Clarence Seedorf
Clarence Seedorf

BRATISLAVA - Clarence Seedorf má ako tréner futbalistov Kamerunu vo veciach jasno. Na reprezentačné akcie nebude volať hráčov, ktorí pôsobia v Číne. Niekdajší skvelý holandský reprezentant tvrdí, že dobrí futbalisti netúžia po angažmáne v Číne. Seedorf na septembrový zápas kvalifikácie Afrického pohára národov 2019 proti reprezentácii súostrovia Komory nepovolal doterajšieho kapitána, 29-ročného útočníka Benjamina Moukandja (Peking Žen-che) a ani 22-ročného útočníka Christiana Bassogoga (Che-nan Ťien-jie), kľúčových hráčov pri víťazstve Kamerunu na Africkom pohári národov 2017 v Gabone.

"Ak si futbalista vyberie finančne výhodný kontrakt v Číne, musí rátať s tým, že stratí šancu na účasť v reprezentačnom tíme. Dobrí hráči nechcú hrať v Číne," uviedol Clarence Seedorf na webe BBC. Zároveň však pripomenul, že nad nikým vopred neláme palicu. "Chceme disciplinovaných a tvrdo pracujúcich hráčov. Ak zistíme, že niekto zo stredného východu nám môže pomôcť, zavoláme ho. Všeobecne však platí, že najlepší hráči chcú hrať v Európe a tam túžia najmä po Lige majstrov. Chceme dosahovať dobré výsledky, preto potrebujeme konkurencieschopné mužstvo," dodal Seedorf.

"Neskrotné levy", ako znie prezývky futbalistov Kamerunu, začnú spoločnú prípravu 3. septembra v Keni a neskôr sa presunú do Mitsamiouli, kde 8. septembra odohrajú spomenutý kvalifikačný duel proti domácim reprezentantom štátu Komory.


Tagy: Clarence Seedorf Kamerun

Zdroj:
SITA
Foto:
twitter.com - 101 Great Goals

DISKUSIA