VIDEO Ruskí reprezentanti pod vplyvom: Po brutálnom útoku im hrozí až päťročný trest!

Ruský reprezentant Alexander Kokorin
Ruský reprezentant Alexander Kokorin

MOSKVA - Moskovská polícia v stredu zadržala a vypočula dvoch ruských futbalových reprezentantov Alexandra Kokorina a Pavla Mamajeva, ktorí v moskovskej kaviarni napadli vedúceho odboru automobilového a železničného inžinierstva ministerstva priemyslu a obchodu Denisa Paka. Usvedčujúce video, ktoré obletelo ruské médiá, ukazuje, ako úradníka zasiahli stoličkou do tváre.

Podľa personálu bola dvojica hráčov spolu so svojimi priateľmi príliš hlučná a štátny úradník ich upozornil. Futbalisti na to reagovali verbálnymi útokmi zameranými na Pakov čínsky pôvod.

Útočníka Zenitu Petrohrad Alexandra Kokorina a stredopoliara FK Krasnodar Pavla Mamajeva vypočuli a zadržali vo vyšetrovacej väzbe. Dvojica stále nebola formálne obvinená, ale už teraz čelí päťročnému trestu. "Myslím si, že orgány činné v trestnom konaní to kvalifikujú ako výtržníctvo. Hrozí im až päť rokov väzenia," povedal Igor Lebedev, člen výkonného výboru Ruskej futbalovej únie.

Ruské médiá okrem toho prišli s informáciou, že obaja hráči su podozriví aj z toho, že v pondelok útočili na šoféra osobného automobilu. Aj v tomto prípade ich má usvedčovať kamerový záznam. Obeť tohto činu so zraneniami hospitalizovali v nemocnici.

"Prvýkrát čelíme situácii, keď sa začalo vyšetrovanie trestného činu voči hráčovi, ktorý je súčasťou nášho klubu. To, čo sme videli, na videu je nepríjemné a neospravedlniteľné. Hráčovi uložíme maximálnu možnú sankciu a neumožníme mu trénovať s prvým tímom. Zároveň skúmame to, ako s ním prerušiť zmluvu. Bohužiaľ, kontrakty sú navrhnuté tak, aby čo najviac chránili hráčov," píše sa na webe FK Krasnodar, ktorý je zamestnávateľom 30-ročného stredopoliara Mamajeva. Skúsený rodák z Moskvy absolvoval v národnom tíme 15 zápasov.

O tri roky mladší útočník Kokorin momentálne hráva v Zenite Petrohrad, kde pôsobí aj Slovák Róbert Mak. Najcennejší dres si obliekol už v 48 dueloch a strelil 12 gólov. "To, čo sa stalo v Moskve, vyvolalo v našom klube veľké znechutenie a rozhorčenie. Myslíme si, že nie je teraz podstatné hovoriť o treste pre hráča. Ten príde, ale manažment Zenitu aj jeho fanúšikovia teraz pociťujú sklamanie, keďže sa jeden z najtalentovanejších futbalistov krajiny správal takto nechutne. Teraz čakáme na právne posúdenie príslušnými orgánmi, no čisto z ľudského hľadiska je to hanebný incident," vyjadril sa v oficiálnom stanovisku petrohradský tím.

Pak musel vyhľadať po útoku ruských futbalistov lekárske ošetrenie a údajne prišiel o jeden zub. Pre Kokorina a Mamajeva to nie je prvý prešľap. Predvlani po vypadnutí národného tímu z európskeho šampionátu vo Francúzsku sa zúčastnili na párty v Monaku, kde mali minúť 250-tisíc eur na šampanské a alkoholické nápoje pre hostí v nočnom klube.

 

 


Tagy: Rusko Pavel Mamajev Aexander Kokorin

Zdroj:
SITA
Foto:
fifa.com; Video: Twitter

DISKUSIA