VIDEO Zvolen zvíťazil aj siedmykrát po sebe: V súboji o prvé miesto zdolal Košice

Milan KytnárMilan Kytnár Zdroj: TASR - Dušan Hein

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali na domácom ľade nad HC Košice 4:1 v nedeľňajšom šlágri 12. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi priebežne prvým a druhým tímom tabuľky. Pred zápasom pod strop zvolenskej arény vyvesili číslo 24 na počesť útočníka Richarda Šechného.

Čoskoro 47-ročný center (nar. 19. októbra 1971) definitívne ukončil hráčsku kariéru a symbolicky nastúpil na úvodné buly a odohral prvé striedanie v drese Zvolena. Dokonca sa dostal aj do šance, ale namiesto strely volil prihrávku na spoluhráča, ktorý sa nepresadil.

Skóre otvoril presne po 120 sekundách hry v presilovej hre fínsky obranca Košíc Jere Pulli. Ešte v prvej časti vyrovnal kanadský bek v domácom drese Davis Vandane. Po bezgólovej druhej tretine prevzali iniciatívu domáci hokejisti. V 44. min ich premiérovo poslal do vedenia Peter Zuzin a o necelé tri minúty neskôr zvýšil vedenie Zvolena Michal Chovan. Rezultát stanovil osem a pol minúty pred záverečnou sirénou zásahom v početnej výhode Adam Drgoň.

Zvolenu vďaka suverénnemu triumfu patrí priebežné prvé miesto v tabuľke Tipsport ligy. Košice sú až tretie za Novými Zámkami. Zvolenčania zvíťazili už siedmykrát po sebe.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 12. kolo - nedeľa:

HKM Zvolen - HC Košice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 17. Vandane (Špirko, Vandas), 44. P. Zuzin (Michal Chovan, Kytnár), 47. Michal Chovan, 52. A. Drgoň (Michal Chovan) - 3. Pulli (Netík, Galamboš)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Stano, Snášel - M. Kollár, Gajan, 2279 divákov

Nové Zámky zdolali MAC Budapešť vďaka trom gólom v prvej polovici zápasu

Hokejisti Nových Zámkov triumfovali pred vlastnými divákmi nad maďarským MAC Budapešť tesne 3:2. Nové Zámky ťažili z úspešnej prvej polovice zápasu, keď si zásahmi Adama Zbořila, Radima Hrušku a Juraja Juríka utvorili trojgólové vedenie. Hráči maďarského tímu v druhej časti duelu zabrali, ale do konca tretej tretiny strelili iba dva góly a napokon v Nových Zámkoch nezískali ani bod.

Nové Zámky druhým triumfom po sebe ukončili dvojzápasové víťazné ťaženie Budapešti. Zverenci Milana Jančušku sa najbližšie predstavia v utorok v Košiciach, MAC Budapešť nastúpi doma proti Popradu.

MHC Mikron Nové Zámky - MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 14. A. Zbořil (Zaťko), 15. R. Hruška (Nejezchleb, Štrauch), 32. J. Jurík (A. Zbořil, Zaťko) - 35. Klempa (J. Brown, Dudás), 46. J. Brown (Dudás, Klempa)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák - Šefčík, J. Tvrdoň, 1047 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Juraško, Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Ondrušek
Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Pápa - Dansereau, J. Brown, Klempa - Szigeti, K. Nagy, Odnoga - Bodó, C. Langkow, Orban - Kreisz, Majoross

Trenčín zvíťazil v Poprade

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Poprad presvedčivo 3:0. Hostia mali výborný vstup do zápasu, už v 4. min otvoril skóre v presilovej hre Marek Hecl a o necelú minútu a pol zvýšil takisto v početnej výhode na 2:0 Tibor Varga. Triumf aktuálnych vicemajstrov Slovenska stanovil v 51. min veterán Branko Radivojevič. Trenčín triumfom prerušil sériu troch popradských víťazstiev.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 4. M. Hecl (Bartovič, Holenda), 5. T. Varga, 51. Radivojevič (Špankovič, O. Mikula)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Samuel Mlynarovič (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Štefik - Synek, Výleta, 1603 divákov

Zostavy:
Poprad: Gračnar - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian, Česánek - Belluš, Mlynarovič, P. Svitana - P. Koyš, L. Paukovček, S. Takáč - D. Bondra, Zagrapan, Abdul - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko
Trenčín: M. Valent - Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Marek Hudec, T. Bokroš, Martiška, Špankovič - Sádecký, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, T. Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Banská Bystrica nedala doma šancu Liptovskému Mikulášu

Hokejisti Banskej Bystrice deklasovali na domácom ľade hráčov Liptovského Mikuláša 7:2 v nedeľňajšom stretnutí Tipsport ligy 2018/2019. Banskobystričania dominovali od úvodných sekúnd. Do 32. min si domáci utvorili náskok 5:0. Liptáci síce dvoma gólmi zmiernili stav súboja, ale úradujúci majstri SR pridali v tretej časti hry ďalšie dva góly a stanovili finálny rezultát. Štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie sa blysol kanadský útočník Banskej Bystrice Brock Higgs, tromi asistenciami sa prezentoval jeho spoluhráč Tomáš Török

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly: 3. Buc (Róbert Varga, Selleck), 14. Marshall (Faille, Higgs), 29. Gabor (B. Miller), 29. K. Sloboda (T. Török), 32. Higgs (Faille, I. Ďatelinka), 44. J. Sýkora (T. Török), 50. Higgs (T. Török, J. Sýkora) - 36. Heikkilä (Róbert Huna, Lichanec), 42. A. Lištiak (J. Sukeľ, Oško)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Matej Bača (Liptovský Mikuláš) 10 min za hrubosť a pästný súboj, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Rencz - Šoltés, Soltész, 2301 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Kupec - Asselin, Faille, A. Šťastný - J. Sýkora, Higgs, T. Török - Kabáč, Češík, Gabor - Róbert Varga, Buc, Selleck - Giľák
L. Mikuláš: Hollý - Matej Bača, Nádašdi, Fereta, Kurali, Mezovský, Korím, A. Lištiak, J. Nemec - Róbert Huna, Richard Huna, Heikkilä - Lichanec, Piatka, Števuliak - Vybiral, Uhrík, L. Žiak - J. Sukeľ, Oško, M. Uram

Dvojgólový Murček hrdinom Detvy pri tesnom triumfe nad Žilinou

Hokejisti HC 07 Detva triumfovali na vlastnom štadióne tesne nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 2:1. Oba góly Detvy strelil center Michal Murček po asistenciách Radovana Puliša a Ladislava Ščurka. Prvýkrát sa presadil prvý útok Podpoľancov v 23. min. V polovici tretej tretiny vyrovnal skúsený Jakub Ručkay. Tri body pre Detvu zariadil Murček 67 sekúnd pred koncom záverečnej tretiny.

HC 07 Detva - MsHK Doxxbet Žilina 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 23. Murček (Puliš, Ščurko), 59. Murček (Puliš, Ščurko) - 48. J. Ručkay (Hrazdíra)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc, Haszonits - Kacej, Pálkövi, 511 divákov

Zostavy:
Detva: R. Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, D. Jendroľ, Hraško, M. Šimon, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Z. Král, Magogin, M. Surový - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský
Žilina: Horčička - Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej - Síkela, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - F. Ondruš, Dominik Rehák, Hrazdíra

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HC '05 iClinic Banská Bystrica MHk 32 Liptovský Mikuláš